چاپ

یازدهمین بسته معرفتی ارتقای توانمندی مدیران هیات/ محرم الحرام 1437

. Posted in بسته‌های مدیران


مروری سریع بر محتوای یازدهمین بسته معرفتی مدیران هیأت‌های کشور
محرم‌الحرام 1437

تصویر نشانک عنوان  توضیحات دریافت(دانلود)

  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان سیدالشهدا علیه السلام در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی هیأت شما گردآوری و پیش‌کش شده است.
    هیهات مناالذله «هیهات مناالذله» به عنوان شعار مشترک هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور در محرم‌الحرام ۱۴۳7 انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام عاشقان اباعبداللهg در سراسر کشور دعوت می‌کنیم شما هم نشان‌نوشته ویژه محرم‌الحرام ۱۴۳7 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و...) درج نمایید. (فایل با کیفیت این نشان‌نوشته در پایگاه اطلاع‌ رسانی جامعه ایمانی مشعر موجود است.)

 

محتوای ویژه مدیر (خادم) هیأت

 

کتاب

مجالس حسینی

این کتاب که از مجموعه «آفتاب در مصاف» است، جستاری است در موضوع «مجالس حسینی» در کلام رهبر معظم انقلاب. بانیان، عوامل و برگزار کنندگانِ مجالس حسینی، نمی‌توانند بدون مطالعه این کتاب که در واقع زاویه و نگاهی نو است به آداب هیأت و هیأت‌داری، ادعای برگزاری هیأت تراز انقلاب اسلامی داشته باشند. ---

 

آفتاب 8

 

فرصت تربیت مخاطب

رهبر معظم انقلاب به‌رسم همه ساله، امسال نیز در روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها با مداحان اهل‌بیت علیهم السلام دیدار کردند. ایشان در این دیدار سه موضوع مهم را مطرح و بررسی کردند: هیأت و مداحی، مذاکرات و هسته‌ای، یمن. آفتاب هشت در دو نسخه طراحی شده: نسخه دیجیتال که شامل متن کامل بیانات معظم له است، و نسخه چاپی که شامل بیانات پیرامون مداحی و هیأت است. ضمن تقدیم نسخه چاپی، دعوت می‌کنیم نسخه کامل آفتاب هشت را از پایگاه جامعه ایمانی مشعر دریافت کنید.  

کتاب
مهندسی اشک
 جلد1

حجت‌الاسلام نجاتی در جلد نخست کتاب «مهندسی اشک» پس از بررسی ویژگی‌ها و کارکردهای هیأت‌های مذهبی، اصول کار تشکیلاتی در هیأت‌های مذهبی را به زبان ساده و همراه با بیان مصادیق و شواهد بررسی کرده‌اند.
در این کتاب علاوه بر طرح مسائل خاص مرتبط با برنامه‌ریزی فرهنگی در هیأت‌ها و پاره‌ای از مشکلات و نواقص موجود، به بیان برخی راهکارها و مدل‌های عملیاتی موفق نیز اشاره شده است.

کتاب
بایسته‌های کار فرهنگی در تشکل‌ها

کار فرهنگی امری بسیار دقیق و حساس است و بایسته‌هایی دارد که نیازسنجی مخاطبان، تعیین گروه، هدف و برنامه‌ریزی و اجرای برنامه از جمله آن‌ها است. گرچه نمی‌توان برای همه فعالیت‌های فرهنگی نسخه واحد پیچید، اما رسیدن به آرمان‌های فرهنگی جز در سایه آموزش محقق نخواهد شد. حجت‌الاسلام انجوی نژاد در این اثر به تبیین و آموزش بایسته‌های کار فرهنگی در تشکل‌ها پرداخته‌اند.

صحیفه 14

قمه زنی، سنت یا بدعت!؟

حجت‌الاسلام مهدی مسائلی پس از تحقیقی عالمانه، کتاب «قمه‌زنی، سنت یا بدعت!؟» را تألیف و منتشر کردند. در این منشور چکیده‌ای گزارش‌گونه از این کتاب تقدیم می‌گردد. در صورت تمایل و احتیاج به عمقِ بیشتر، حتماً به کتاب کامل مراجعه بفرمایید.

فانوس 22

می‌خواهم نوکر باشم

فانوس قرار است روشن‌کننده مسیرِ هیأت تراز انقلاب اسلامی باشد. در فانوس، به جستجوی ابعاد، شاخصه‌ها و ویژگی‌های هیأت تراز انقلاب اسلامی می‌پردازیم. در بیست و دومین فانوس شاخصه‌های کلیدیِ خادمی ارائه شده است. فانوس 22 میزبان سخنانِ حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری در جمع مدیرانِ هیأت‌های محوری و برگزیده کشور، برخی از شاخصه‌های خادمِ هیأت را متذکر شدند: شاخصه‌هایی که بدون آن‌ها نمی‌توان ادعای نوکری اهل‌بیت علیهم السلام را داشت.

فانوس 23

همه با هم باشیم

یک دست صدا ندارد! در عرصه جهاد فرهنگی پس از گذر از کارهای فردی و رسیدن به کارهای تشکیلاتی و سازمانی؛ به تشکیل شبکه و جبهه منسجم با حضور تشکیلات مختلف می‌رسیم. گفتار دقیق و عمیق حجت‌الاسلام علی نوری با عنوان «همه با هم باشیم»، فانوسِ فرآیند شبکه‌سازی هیأت‌ها خواهد بود.
شعائر 7
مجموعه شعارهای پیشنهادی محرم 1437
انتخاب شعار کار خوبی است که مدتی است میان هیأت‌ها مرسوم شده است. بسیاری از هیأت‌ها، برای برنامه‌هایشان، شعارِ خاص انتخاب می‌کنند. در پوستر، تبلیغات و فضاسازی داخلی این هیأت‌ها، بجای درشت شدنِ نام خادمان اهل بیتb، جمله‌ای با مضمون سخنان اهل بیت یا نکته‌ای از زندگی ایشان، درشت می‌شود و محور قرار می‌گیرد. در هفتمین «شعائر» تلاش کرده‌ایم تا مجموعه‌ای از شعارهای مناسب محرم 1436 را به دست شما برسانیم.
یک تجربه مانا 4
موضوع محوری در برنامه‌های هیأت
انتخاب شعار و موضوعِ محوری برای هیأت، امری است که می‌تواند به فعالیت‌های هیأت جهت دهد و آن‌ها را هم‌سو کند. این کار در هیأت انصار ولایت یزد عمق خوبی یافته است. حجت‌الاسلام مهدوی نژاد مسئول محترم این هیأت تجربیات و دستاوردهای خودشان را در بحث موضوع‌محوری، در چهارمین همایش ملی هیأت‌های محوری و برگزیده ارائه کردند. در این هیأت، موضوعی که پس از کارشناسی انتخاب می‌شود نه تنها محور پوستر و تبلیغات شهری قرار می‌گیرد، در جایگاه، فضاسازی مجلس، سخنرانی، روضه، مداحی، مهدکودک و حتی محصولات فرهنگی هم محور و مرکز قرار می‌گیرد.
یک تجربه مانا 5
چای هیأت
در نخستین شماره «یک طرح کارا» چند گام هیأتی در راستای حماسه اقتصادی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را بررسی کرده بودیم. بچه‌های خوبِ هیأت یا مهدیf واوان یکی از راهکارهای ارائه شده در آن منشور را به نحو احسن و بهتر از آن‌چه که در آن‌جا گفته شده بود، عملیاتی کردند: «مصرف و توزیع چای ایرانی در هیأت» تجربه ماندگار و خواندنیِ این هیأت را از دست ندهید!  
یک تجربه مانا 6
اصول و سیاست‌های یک هیأت کودک
از مدت‌ها قبل هیأت‌ها و هیأتی‌ها به دنبال راهکارهای مختلف برای زمینه‌سازی حضور کودکان در هیأت هستند. در میان ایده‌ها و تجربیات موجود، راه‌اندازی یک هیأت ویژه کودکان در حاشیه هیأت اصلی یکی از بهترین راهکارها است. در ششمین شماره «یک تجربه مانا»، از ایده‌ها و تجربیات مجموعه «حسینیه کودک شهید چمران» بهره‌مند می‌شویم. در این منشور ابتدا اصول و سیاست‌های یک هیأت کودک را از نگاه ایشان مرور می‌کنیم و سپس از تجربه برگزاری هیأت کودک در حاشیه هیأت دانشگاه صنعتی شریف استفاده می‌کنیم.  

آیینه 11

معرفی کتب
واکاوی فتنه 88

لایلدغ المؤمن من حجر مرتین: مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود! فتنه را باید واکاوی و بررسی کنیم تا از درس‌ها و عبرت‌های آن غافل نشویم. یازدهمین آیینه، آیینه‌ای است از 72 کتاب پیرامون فتنه 88.

راهنما 23
خانه حجاب صدف

«خانه حجاب صدف» یکی از حرکت‌های موفق و خودجوشِ مردمی برای ترویج صحیح عفاف و حجاب است. این خانه که کم‌کم به مقصدی در حاشیه سفرهای مشهد مقدس تبدیل شده است؛ خدمات مختلفی را به تشکل‌ها و فعالان فرهنگی ارائه می‌کند. در بیست و سومین راهنما با این خدمات آشنا می‌شویم.

 

بخش ویژه رسانه هیأت

 

رسش 2
رسانه دینی و دین رسانه‌ای

مسئولانِ رسانه‌ایِ هیأت، باید چگونه باشند؟ فعالانِ رسانه‌ای هیأت باید چه کنند؟ کلید پیروزیِ فعالانِ رسانه‌ایِ عرصه هیأت چیست؟
رسانه هیأتی باید چگونه باشد؟ رسانه‌های هیأت باید چه زوایا و ابعادی را همیشه مد نظر داشته باشند؟ رمز موفقیت رسانه‌های هیأت چیست؟
دومین شماره از «رسش» با گفتاری از حجت‌الاسلام مرتضی وافی در دو بخش پیش روی شماست: بایسته‌های فعالانِ رسانه‌ایِ هیأت و بایسته‌های فعالیت رسانه‌ای در عرصه هیأت.
رسش3
عصر رسانه و رسالت جبهه حق
هیأت بنفسه مهم‌ترین رسانه شیعه است؛ اما رسانه‌ها نیز در خدمت هیأت در می‌آیند. رسش می‌کوشد تا ابعاد و زوایای مختلف خدمتِ رسانه‌ها به نهادِ قویم «هیأت» را بررسی کند. در سومین شماره از رسش جایگاه رسانه جبهه حق در عصر رسانه توسط حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان بررسی شده است.

 

لوح‌های فشرده نذر ماندگار

 

دو حلقه: 9 DVD نذر ماندگار10
سایت عصر انتظار

«نذر ماندگار» گزیده‌ای از آثار طراحان گرافیک هیأت‌ها و مجموعه‌های سراسر کشور است. «نذر ماندگار» عنوان طرحی است که در قالب آن هنرمندان متعهد انقلابی و عاشورایی، آثار هنری خود را نذر اهل‌بیتb نموده و امید دارند این خاندان کرامت، این پیش‌کش را بپذیرند تا سرمایه‌ زوال‌ناپذیر صاحبان این آثار گردد و از برکت آن سایر هنرمندان هیأتی نیز بهره‌مند گردند.
در این گام، توفیقِ انتشار چند مجموعه «نذر ماندگار» را داریم:
-نذر ماندگار 10: طرح‌های عاشوراییِ لایه بازِ سایت عصر انتظار که به کمک و همتِ مسئولانِ مجموعه فرهنگی «عصر انتظار» در اختیار شما قرار می‌گیرد. به امید خدا در بسته‌های آتی شاهد انتشار نذر ماندگار های دیگری از عصر انتظار خواهیم بود.

 


-نذر ماندگار 11: مجموعه‌ای از خطاطی‌ها و طراحی‌خط‌های آقای سید محمد زاهدی که در سایت معلی عرضه شده بود، در نذر ماندگار 11 پیش‌کش می‌گردد.

 


-نذر ماندگار 12: گلچینی از بایگانی فایل‌های گرافیکی لایه‌باز هیأت فاطمیون در مناسبت‌های مختلف است، که در بخش‌های جایگاه، نمایشگاه، لیبل و بوکلت، پوسترهای اطلاع‌رسانی و فضاسازی محیطی گردآوری شده است.
- نذر ماندگار 13: گلچینی از بایگانی فایل‌های گرافیکی لایه‌باز هیأت محبین اهل‌بیتb است که در بخش‌های جایگاه، فضاسازی، اقلام رسانه و پیشانی‌بند گردآوری شده است.

 


-نذر ماندگار 14: آثار منتخب سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت تنظیم و تقدیم شده است.
جای آثار شما یا هیأت یا گروه هنری‌تان در میان مجموعه «نذر ماندگار» خالی است. امیدواریم نذر ماندگار بعدی به اسم شما و هیأتتان در اختیار هنرمندان هیأت‌های سراسر کشور قرار گیرد.

   CD نذر ماندگار11  
سایت معلی
  DVD نذر ماندگار12
هیأت فاطمیون
  9 DVD نذر ماندگار13
هیأت محبین اهل‌بیت علیهم السلام
DVD نذر ماندگار14
آثار منتخب سومین سوگواره ‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت

 

چهارمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور

 

گزارش 6
چهارمین همایش هیأت‌های محوری
و برگزیده کشور 

چهارمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور، اسفند 93 در قم برگزار شد.


در منشور «گزارش» گزارشی مختصر از این همایش و حواشی آن به هیأت‌ها ارائه شده است. چکیده بیانات سخنرانان همایش در این منشور؛ و متن کاملِ سخنانِ کاربردی و مهم‌تر در سایر منشورات (فانوس، یک تجربه مانا، شمسه و...) تقدیم می‌گردد.


لوح فشرده همایش نیز شامل فیلم و صوت کامل همه برنامه‌های این همایش و حواشی آن است.

9 DVD نرم افزار جامع
همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور
---

 

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت

سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت، در بازه زمانی محرم ـ رجب 1436 برگزار شد.

 

گزارش 5
سومین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت

در پنجمین گزارشِ مشعر به هیأت‌ها؛ اهداف، فرآیند و حواشی مهم این سوگواره بررسی شده است. ضمن دعوت به مطالعه کاملِ گزارش، پیشنهاد می‌کنیم بررسیِ دقیقِ آثار برگزیده سوگواره‌ها را از دست ندهید.

نرم افزار جامع
 سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت
آنچه پیش روی شماست عرض تعظیمی است به هنرِ هنرمندان عاشورایی و عصاره‌ای است از آنچه بر سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت گذشته است.

نرم‌افزار آثار منتخب
سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت
لوح‌های فشرده تقدیمی نیز حاوی این موارد می‌باشند: معرفی داوران، فراخوان، بیانیه هیأت داوران، آثار منتخب کتاب سوگواره، تیزر تلویزیونی و پوسترهای فراخوان، تصاویر و کلیپ‌های گزارشی از روند اجرایی سوگواره، معرفی نمایشگاه‌های سه دوره و...
پوستر و بروشور
چهارمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت
حتماً پوستر سوگواره چهارم را در محل مناسبی نصب کرده و عکس و پوستر هیأت خود را برای سوگواره ارسال فرمایید. بروشورِ سوگواره را نیز به‌دست هنرمندان هیأت برسانید.

شمسه 5
پوستر هیأت، مصداق تعظیم شعائر
در پنجمین شمسه میزبان سخنان مهم حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در باب جایگاه، اهمیت، ضرورت و کارکرد «پوستر اطلاع‌رسانی هیأت» هستیم. سخنانی که نقش بین‌المللی و اجتماعی پوستر هیأت را به طراحان پوستر هیأت یادآور می‌شود و خواندن آن برای همه هنرمندان هیأتی لازم است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 # سید ابوطالب محسنی 1394-07-15 00:51
با عرض سلام و ادب خدمت شما
بینهایت سپاس و تشکر بابت تهیه مطالب فوق
متاسفنه لینک های نذر ماندگار10 و11 و DVD نرم افزار جامع
همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور کار نمکنن و صفحه ای رو برای دانلود و مشاهده باز نمیکنن.
ممنون میشم رسیدگی بفرمایید.
نقل قول کردن
0 # مدیریت 1394-07-15 11:48
پاسخ به سید ابوطالب محسنی:
باسلام و تشکر
لینک‌های نذر ماندگار 10 و11 اصلاح شده و در دسترس است.
نقل قول کردن
0 # tasnim 1394-07-05 22:19
با سلام

چطور می شه این مجموعه رو دریافت کرد ؟

با تشکر
نقل قول کردن
0 # مدیریت 1394-07-12 13:29
پاسخ به tasnim:
باسلام
به آدرس ذیل مراجعه فرمایید و از طریق راه‌های ارتباطی جامعه ایمانی مشعر اقدام کنید.
http://www.1542.org/transfer/site/index.php/2011-05-02-12-32-40.html
نقل قول کردن