چاپ

دهمین بسته معرفتی ارتقای توانمندی مدیران هیات/ بهار 1394/ رجب و شعبان 1436

. Posted in بسته‌های مدیران

 

 

محتوای دهمین بسته معرفتی ارتقای توانمندی مدیران هیات های کشور

بهار 1394 / رجب و شعبان 1436

تصویر نشانک عنوان توضیحات دریافت (دانلود)
  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان اهل‌بیت در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی شما تهیه و پیش‌کش شده است.
  اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا علیه السلام «اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا» به‌عنوان شعار مشترک هیأت سراسر کشور در ماه رجب و شعبان سال 1436 ه.ق انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام هیأت ها در سراسر کشور دعوت می‌نماییم شما هم نشان نوشته ویژه رجب و شعبان 1436 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و ...) درج نمایید.
محتوای ویژه مدیر (خادم) هیات
کتاب
جای خالی عباس
در این کتاب خواننده قرار است مروری بر رفتارهای تشکیلاتی حضرت ابوالفضل ع داشته باشد و در کار مدیریت هیأت به حضرت عباس به عنوان مدیر ابدی انسان و مدیر مستمر تاریخ رجوع نماید. ویژگی‌های تشکیلاتی یک فرد در یک تشکل چگونه باید باشد؟ در راه تربیت سربازان امام عصر صحبت از چه صفاتی باید در میان باشد؟ جای خالی عباس به قلم سید علی‌اصغر علوی در تلاش برای انعکاس این مطالب است.
 
کتاب
نگین آفرینش
کتابی مطمئن برای آموختن دانش‌های مهدوی! شاید لازم باشد تا ما از ریشه و تکیه‌گاه همه دانش‌های پراکنده مهدوی خود با خبر شویم. بد نیست، دوستان هیأت خود را تشویق به مطالعه این کتاب کنیم. کتاب نگین آفرینش که به همت دوستان مرکز تخصصی مهدویت و به چاپ و توزیع بنیاد حضرت مهدی موعود در اختیارتان قرار گرفته می‌تواند کتاب خوبی برای معرفی در انتهای هیأت باشد.

لوح فشرده
رایحه انتظار
یکی از دوره‌های آموزشی مرکز تخصصی مهدویت دوره رایحه انتظار است. دوره‌ای مقدماتی به همراه کتاب و همین لوح فشرده‌ای که خدمت شما تقدیم شده است. در جهت تسهیل و تسریع آموزش موضوعات مهدوی، در این لوح فشرده از فیلم‌های درس اساتید استفاده‌شده که در حین پخش فیلم، متن درسی هم در کنار آن نمایش داده می‌شود.
 
نشریه صدف1
اگر رضاخان توانست ما هم می‌توانیم
اساسی‌ترین مبنای حجاب، ادب و حیا و عفاف است و حجاب ظاهری، درواقع فقط نمود و پوسته و ظاهر آن حجاب درونی است. آیا عقلاً و منطقاً، می‌شود برای ترویج حیا و ادب، با بی‌حیایی و بی‌ادبی حرف زد؟ حجت‌الاسلام زائری در طی یادداشتی به موضوع روش‌های صحیح و غلط تبیین و ترویج حجاب در جامعه می‌پردازد.
نشریه وحدت اسلامی3
جریان شناسی سلفی‌ها از القاعده تا داعش
زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، رشد اسلام‌گرایی در غرب سرعت بیشتری گرفت و به همین جهت سران غربی که موقعیت خود را در خطر می‌دیدند، ترسیدند و تصمیماتی در جهت تخریب، انحراف و نابودی اسلام گرفتند. به نظر شما اساسی‌ترین نیاز مسلمانان امروز، در جهت تحکیم اسلام و مقابله با تخریب دشمنان چیست؟ حجت‌الاسلام جواد محرابی در سخنرانی خود که در این نشریه پیاده شده، به ابعاد مختلف این موضوع می‌پردازد.
نشریه یک طرح کارا 6
طرح‌ها و ایده‌هایی برای برگزاری اعتکاف برتر
آنان که ذهن خلاق دارند و یا به اذهان خلاق اعتماد دارند، همواره بهترین مدیران هستند و مسئولیت خود را به احسن وجه انجام می‌دهند. چون همه افکار معمولاً به نتایج واحد نمی‌رسند، بهتر است ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. در طرح کارای 6 متن راهنمای برگزاری اعتکاف نوشته حجت‌الاسلام مهدوی‌ارفع با ویرایش سال 93 به عنوان پایه قرار گرفت و نظرات و پیشنهاد‌های ناب افراد صاحب‌فکر از گوشه و کنار کشور در این نشریه دخیل شد تا مجریان اعتکاف با به کار بستن آن، اهداف این برنامه معنوی را به احسن وجه محقق کنند.
نشریه آیینه 8
معرفی کتب برتر جشنواره اعتکاف
از جشنواره سوم اعتکاف که خبردارید؟ هر کسی که کتابی مرتبط با اعتکاف نوشته بود، به خیل نویسندگان جشنواره پیوست و در نتیجه کتب برتر اعتکاف معرفی شدند. در نشریه آیینه 5 کتاب برتر اعتکاف را معرفی نمودیم تا مخاطبان با تکیه به کارشناسی داوران جشنواره، کتاب مورد اعتماد خود را بردارند و بهره کافی و وافی را ببرند.
نشریه راهنما 19
پایگاه مسجد نما
پایگاه مسجد نما پس از یک سال فعالیت موفق به عنوان منبع خوبی برای تغذیه مسجد و هیأت است. حرکتی به عنوان مسجد نما هم می‌تواند به عنوان یک الگوی کار خودجوش و هم به عنوان منبع محتوایی قوی قرار گیرد. توصیه می‌کنیم نحوه شکل‌گیری این پایگاه و بخش‌های آن را به‌طور مختصر و مفید در این نشریه راهنما آن بخوانید.
لوح فشرده
نذر ماندگار7
 مسجد نما
بایگانی یک‌ساله پایگاه مسجد نما در این لوح فشرده آماده‌شده است. چندی پیش عده‌ای از جوانان خوش‌فکر دغدغه‌مند، تصمیم گرفتند پایگاه محتوایی مسجد نما را راه‌اندازی کنند و تا به امروز بر تصمیم خود مصمم‌تر شده‌اند. مسجد نما را می‌توان به عنوان منبع تغذیه تابلو و دیوارهای تشنه مسجد و هیأت دانست. در این لوح فشرده، بنرهای مناسبتی و روزنامه دیواری‌هایی با محتوای قرآنی و روایی، خاطرات اولیا الهی، مسائل روز و... جمع‌آوری‌شده است.
نشریه راهنما21
پورتال مهدویت
پورتال جامع مهدویت شبکه‌ای است که ارتباط میان مصرف‌کنندگان که تمامی علاقه‌مندان هیأتی به موضوع مهدویت جزئی از آن می‌باشند و تولیدکنندگان که متشکل از تمامی فعالان و متصدیان فضای پژوهشی، تبلیغی و فرهنگی مرتبط با موضوع مهدویت می‌باشند، را برقرار می‌سازد و هدف اصلی خود یعنی «آموزش عمومی مهدویت» را با شعار محوری «آگاهی، دانایی و همکاری درباره امام موعود» دنبال می‌کند.
نشریه راهنما22
مرکز تخصصی مهدویت
اگر شما به فکر حل این مسئله افتادید که برای نجات هیأت‌ها از فقر دانش‌های مهدوی، چه منبعی پاسخ‌گوی نیازهایتان خواهد بود، پیشنهاد ما این مرکز است. مرکز تخصصی مهدویت در سال 1380 با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه (به‌ویژه نسل جوان و فرهیخته) و تربیت پژوهشگر، مبلغ و مدرس مباحث مهدویت، با کسب مجوز رسمی از شورای عالی حوزه‌های علمیه در شهر قم راه اندازی شد. دوره‌های آموزشی این مرکز در انواع سطوح می‌تواند دانش مهدوی را برای هر کسی با هر سطحی به ارمغان بیاورد. فکر می‌کنید شما که از قم دور هستید از این دوره‌ها محروم می‌مانید؟ نه! به نشریه راهنمای 22 مراجعه کنید، تا در ضمن آشنایی با مرکز تخصصی مهدویت، با دوره‌های مجازی آن هم آشنا شوید.

نشریه آیینه9
نشریات مهدوی
خواستیم در این شماره با نشریات مختلفی که پیرامون مهدویت چاپ می‌شدند آشنایتان کنیم. لذا به سراغ متولیان این قصه رفتیم. بنیاد مهدویت ، موسسه آینده روشن، موسسه موعود عصر و مرکز تخصصی مهدویت مراکز مربوط به این قصه بودند. جالب اینکه تعدادی از نشریاتی که انتظارِ معرفی کردنِ آن‌ها را می‌کشیدیم، به اغما رفته بودند و تعدادی هم باانگیزه و پرتوان در رده‌های سنی مختلف فعالیت داشتند. بد نیست بدانید که این نشریات فقط به احادیث مهدویت و مثلاً علائم ظهور نمی‌پردازند، بلکه مسائل روز اجتماع و سیاست هم که البته به‌نوعی می‌توان به مهدویت مرتبط نمود در این نشریات پیدا می‌شود.
نشریه راهنما 18
سفیر فیلم
شاید مستندهای میراث آلبرتا، فاکتور صوری و مهار نشده را دیده باشید. مرکز مستند سفیر فیلم عزم خود را جزم نموده است تا گوشه‌ای از بار جبهه فرهنگی در زمینه تولید و اکران مستند بر دوش کشد و تا به امروز با نیروهای دانشجو و مردمی خوب پیش رفته است. راهنمای 18 را بخوانید، شاید روزی تصمیم گرفتید در هیأت خود اکران مستند داشته باشید و یا محصولات این مرکز را به فروش رسانید.
یک تجربه مانا3
تجربه احیای نیمه‌شعبان
جمعی از دانشجویان محب اهل‌بیت، از سال 1379 در قالب هیأت دانشجویی خادمان مهدی (عج) گردهم آمدند و محور کار و فعالیت خود را حول موضوعات مهدوی و احیای شعائر مهدوی قراردادند. از جمله فعالیت‌های ایشان بحث احیاء شب نیمه‌شعبان می‌باشد که سال‌های متمادی است، اهتمام خود را به برگزاری هر چه باشکوه‌تر آن قرار داده‌اند و در یک تجربه مانای 3، تجربیات خود را مخلصانه در اختیار هیأت قرار داده‌اند.
لوح فشرده
نذر ماندگار8
 احیای نیمه‌شعبان
لازم نیست که همه ما از صفر شروع کنیم، حتی گاهی واجب می‌شود، راهی که دیگران رفتند، ما پی بگیریم و ادامه دهیم. این لوح فشرده حاوی محتوا و طرح‌های لایه باز و کاملی برای برگزاری مراسم احیا نیمه‌شعبان می‌باشد. هیأت خادمان مهدی سال‌هاست که برنامه احیا نیمه‌شعبان برگزار کرده است و این محتوای گزیده شده، حاصل تلاش این عزیزان است.
لوح فشرده
نذر ماندگار9
نمایشگاه‌های مهدوی و محتوایی اعیاد شعبانیه
آنچه در این دو لوح فشرده گردآوری و تنظیم‌شده، عبارت است از مجموعه‌های نمایشگاهی با کیفیت و بعضاً لایه باز، طرح‌های مهدوی موردنیاز یک هیأت، تصاویر بنر و پوستر ویژه میلاد انوار کربلا، تایپوگرافی‌های مهدوی ویژه طراحان، فیلم‌هایی برای مهدکودک مهدوی و چند بروشور آماده چاپ با موضوعات و مباحث مرتبط با مهدویت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 # اکبرنظری 1394-03-19 12:17
با عرض سلام و خسته نباشید.
با تقدیر از زحمات شما عزیزان که در راستای تغذیه فکری و همچنین هدایت جامعه عظیم حسینی و هیئت های مذهبی ق و در راستای اعتلای پرچم دین مبین اسلام به عنوان افسران جنگ نرم قدم بر می دارید.
نقل قول کردن