چاپ

چهاردهمین بسته معرفتی ارتقای توانمندی مدیران هیات/ محرم الحرام1439، تابستان1396

. Posted in بسته‌های مدیران


مروری سریع بر محتوای چهاردهمین بسـته معرفتی مدیران هیأت‌های کشور
محرم الحرام 1439، پاییز 1396

دریافت فایل PDF راهنما بسته

تصویر نشانک عنوان  توضیحات دریافت(دانلود)

  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان سیدالشهدا علیه السلام در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی هیأت شما گردآوری و پیش‌کش شده است.
  کرامتنا الشهاده «کرامتنا الشهاده» به عنوان شعار مشترک هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور در محرم‌الحرام 1439 انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام عاشقان اباعبدالله علیه السلام در سراسر کشور دعوت می‌کنیم شما هم نشان‌نوشته ویژه محرم‌الحرام 1439 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و...) درج نمایید. (فایل با کیفیت این نشان‌نوشته در پایگاه اطلاع‌‌رسانی جامعه ایمانی مشعر موجود است.)
بخش ویژه تحلیل سیاسی
کتاب
مدیریت
جلد دوم از مجموعه کتب برنا
 کانون دانش پژوهان نخبه
از مهمترین عوامل پیشرفت و پویایی مجموعه های فرهنگی و مخصوصا هیآت مذهبی، داشتن مدیری توانمند و هیأتی است، و مدیریت موفق جز با توجه به اصول و مبانی مدیریت جهادی محقق نخواهد شد. جلد دوم از مجموعه برنا به بررسی مبانی مدیریت و اصول حاکم بر آن پرداخته است و با توجه به ویژگی های یک مجموعه انقلابی، به ارائه راهکارهای مدیریتی و نیز به بیان آسیب های موجود در مجموعه های تربیتی می پردازد. در این کتاب برخی روش ها و تجربیات موفق مدیریتی ارائه شده است که می تواند راهگشای خوبی برای مجموعه های فرهنگی-تربیتی و مخصوصا هیآت مذهبیب اشد.

***

آیینه 18
معرفی مجموعه کتب برنا
برنامه جامع هیأت های علمی تربیتی و نخبه پرور

امروز بعد از گذشت 35 سال از تابش حقیقت انقلاب جواب گفتن به مسئله نحوه ظهور انسان تراز انقلاب اسلامی بیش ازپیش ضروری جلوه می نماید؛ چراکه تنها چنین افرادی هستند که می توانند در کسوت کادر انقلاب، مسئولیت به دوش کشیدن بار این حرکت را به عهده بگیرند. لذا پرسش اساسی آن است که «در کدام طرح و با چه برنامه ای می توان به انتظار ظهور چنین انسان هایی بود؟»

در این شماره از آیینه، مجموعه 7 جلدی «برنا» معرفی شده است؛ برنامه جامع مجموعه‌های علمی و تربیتی نخبه‌پرور است با نگاهی کاملا علمی و کابردی، رابردها و راهکارهای تربیتی را فراهم نموده است.

بخش ویژه تشکیلات

آفتاب
ربط عاشقی
بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
19 آبان 95 عده‌ای از دوستان به نمایندگی از همه فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدند. بیانات این دیدار، همانقدر که راه گشــا و نشان دهنده آینده ای روشن است، حامل بیان بی واسطه مطالبات ولی امر مسلمین جهان از تک تک ما اهالی این جبهه است. امید است تا پس از آشنایی دقیق با ابعاد مختلف مطالبات ایشان از هیأت های مذهبی، لبیک و آمادگی خود را در عمل به رهبر آزاده مان نشان دهیم.

آفتاب 13
گفتمان‌سازی دینی، وظیه ستایشگران اهل‌بیت علیهم السلام
بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم السلام
یکی از رســالت های جامعه مداحی تولید فکر و گفتمان در جامعه است. این وظیفه مهم به دلیل قابلیت های هنری و محتوایی ستایشگران اهل بیت علیهم اسلام به ایشان سپرده شده است. رهبر معظم انقلاب به رسم هر ساله در دیدار جمعه مداحی کشور، در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها به بیان دغدغه‌های خود در باب ستایشگری و هیأت می‌پردازند.
وحدت اسلامی
کتاب
وحدت اسلامی در نگاه اهل بیت علیهم السلام
آیت الله شیخ حسین الراضی
مســأله اختلاف شیعه و سنی و وحدت امت اسلامی از مسائلی است که از دیرباز مورد توجه بسیاری از بزرگان و علمای شــیعه بوده است. آیت الله شیخ حسین الراضی از علمای سرشناس و مبارز عربستان و امام جماعت مسجد رسول اعظم شهر العمران عربستان هستند. ایشان در این کتاب به بررسی برخی عوامل اختلاف در امت پرداخته و سپس به نقش رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در ایجاد وحدت و نقش اهل بیت علیهم السلام در تداوم این وحدت پرداخته‌اند. در فصول پایانی کتاب نیز به نقش و فعالیت علمای شیعه برای ایجاد وحدت در جهان اسلام پرداخته شده است. ***

صحیفه 23
وحدت اسلامی 6
از وحدت فعال تا وحدت منفعل
بررسی راهبرد آگاهانه انقلاب اسلامی در حوزه وحدت اسلامی
موضوع وحدت یکی از بحث هایی اســت که ضرورت آن در سال های اخیر بیش از پیش مطرح شده است. به خصوص این که برخی جریان های انحرافی در شیعه و در اهل سنت با دامن زدن به تفرقه افکنی و عصبیت های مذهبی مسیر رسیدن به وحدت در جهان اسلام را با مشکل مواجه کرده اند. در این بین برای تبیین بهتر موضوع «وحدت» با حجت الاســــلام والمسلمین محمدرضا زائری استاد دانشگاه و سردبیر ماهنامه خیمه به گفتگو نشسته‌ایم. متنِ پیشِ‌رو مشروح مصاحبه خبرگزاری مهر با این کارشناس دینی است.

یک طرح کارا 8
دوره همدلی
ارتباط صادقانه و صمیمانه، راهبرد اصلی شیعه و سنی
در شرایط حساس کنونی، مهم ترین راهبرد دشمن برای جلوگیری از قدرت یابی مسلمین ایجاد اختلافات مذهبی است و آنچه امروز در سوریه و عراق رخ می دهد بعید نیست که دامنگیر ما نیز بشود پس باید جلوی ایجاد «تصویر ذهنی» از شیعه را بگیریم و در زمانه «حاکمیت رسانه‌های افراطی» نمخت راهبرد همان توجه به توصیه‌های اهل بیت علیهم السلام و «ارتباطات شفاهی» است. در این شماره از طرح های کارآمد هیأتی به ارائه طرحی برای همدلی شیعه و سنی می پردازیم.

ویژه‌نامه
دومین کنگره شعر وحدت اسلامی

نقش شاعران در گسترش اندیشه وحدت اسلامی، نقشی کم نظیر و رسالتی بی بدیل است. این مهم باعث شد که زمینه برپایی دو کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی توسط جامعه ایمانی مشعر ایجاد گردد. استقبال کم نظیر شاعران کشورمان و ارسال آثار فاخر آنان به دبیرخانه، نشان از باور عمیق و اهتمام شایسته ایشان به مسأله وحدت اسلامی دارد. ویژه نامه پیش رو گزارشی از این کنگره و نمایشگر بخشی از تلاش هنرمندانه شاعران کشورمان در این موضوع خطیر است.
آسیب‌شناسی هیأت

فانوس 38
بازشناسی یک انحراف بازشناسی جریان انحرافی «ع.ی»
یکی از جریان های باطلی که سال هاست به صورت پیدا و پنهان در شئون مختلف ذیل موضوع مهدویت و آخرالزمان نفوذ کرده و گسترش یافته است، جریان موسوم به «ع.ی» است. آنچه در این منشور خواهید خواند گفت وشنودی است با دو تن از کارشناسان مهدویت که بصورت تخصصی در زمینه فرقه های انحرافی فعالیت می کنند.

فانوس 39
گوینده نباشیم، بلندگو باشیم

سبک نوکری اهل‌بیت علیهم‌السلام

«شعارها هدف‌ها را نشان می‌دهند، شعارها راه را به ما نشان می‌دهند، شعارها مثل علامت‌هایی هستند که در راه می‌گذارند برای اینکه انسان راه را اشتباه نکند.» مدت‌ها است هیأت‌های مذهبی با انتخاب شعار و محور قرار دادنِ آن در اقلام تبلیغاتی، فضاسازی، منبر و حتی روضه؛ زمینه را برای تمرکز موضوعی و هدفگذاری دقیق فراهم کرده‌اند. در یازدهمین شماره منشور شعائر، مجموعه‌ای از شعارهای منتخب برای ایام محرم تقدیم می‌گردد.

یک طرح کارا7
حب الحسین یجمعنا
یک طرح کارآمد هیأتی برای وحدت و همدلی شیعیان و اهل‌سنت
ورود به بحث نوکری اهل‌بیت علیهم‌السلام مقدمات و ضرورت‌هایی را می‌طلبد که رعایت آن ها برای واعظان، ستایشگران و شاعران اهل‌بیت علیهم‌السلام لازم و ضروری است. در این شماره از فانوس پای صحبت های آیت الله محمد کاظم صدیقی در همایش نخبگان سازمان بسیج مداحان می نشینیم تا سبک نوکری اهل‌بیت علیهم‌السلام را بیاموزیم.

فانوس 40
بی دردی و بی مسألگی، مشکل اصلی بچه های انقلاب
اگر همه فعالیت های هیأت های مذهبی به عنوان مهم ترین تشکل فرهنگی عمیق و تأثیرگذار جامعه، محصور به جلسه عزاداری شود و هیچ ارتباطی با مسائل و مشکلات عینی مردم پیدا نکند، اثرگذاری آن کاهش پیدا می کند. امروز اگر به دردهای جامعه هم اشاره می کنیم در عمل به آن ها باور نداریم. در این شماره فانوس به آسیب شناسی فعالیت های تشکل های فرهنگی در گفتاری از استاد حسن رحیم پور ازغدی می پردازیم.

فانوس 41
حسین علیه‌السلام یعنی عقل
لزوم تغییر ادبیات هیأت، برای گسترش جهانی پیام امام حسین علیه السلام
نخستین اجلاس ملی رابطان جامعه ایمانی مشعر در تیرماه سال 96 در شهر مقدس قم برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در این همایش، مخاطب سنجی و همه جانبه بودن در رساندن پیام عاشورا، استفاده از انواع ادبیات در شناساندن امام حسین علیه‌السلام لزوم توجه و نگاه نو به مفهوم ولایت در روضه ها، لزوم آسیب شناسی هیأتی نبودن برخی از مردم و ... را از لوازم جهانی شدن پیام سیدالشهدا خواندند و عدم توجه به این موارد را از موانع پیشرفت این جریان دانستند.
جهاد و شهادت

شعار 5
کرامتناالشهاده
تبیین شعار کرامتنا الشهادة در ششمین همایش هیأت های محوری وب رگزیده کشور
از میان کلمات امام سجاد علیه السلام در مقابل دستگاه ظلم یزیدی، عبارت شریف «کرامتناالشهاده» است که بر اساس پیشنهاد هیأت های سراسر کشور، انتخاب و به عنوان شعار محوری ماه محرم به تأیید و تصویب رسید. استفاده از این شعار و مفاهیم آن مستلزم تولید و پرورش گفتمان «شهادت طلبی»، «عزت و اقتدار» و «نرفتن زیر بار ظلم» و سپس جریان سازی و ترویج آن در فضاهای رسانه ای هیأت است.
نذر ماندگار 25
از کربلای حسینی تا کربلای خمینی
مجموعه نمایشگاه دفاع مقدس جهت فضاسازی در هیأت
این لوح فشرده حاوی تولیدات فاخر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در موضوع هفته دفاع مقدس است که تحت عنوان مجموعه نمایشگاه، عکس و پوستر تقدیم می شود. این مجموعه توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و شبکه فعالان جهاد و شهادت «وارثون» تهیه شده است. این محتوا به جهت تقارن دهه محرم امسال با هفته دفاع مقدس، کارآیی و اثرگذاری بیشتری خواهد داشت، ان شاء الله. لوح فشرده اول
لوح فشرده دوم
پیاده‌روی اربعین حسینی

مجله ویدئویی هیأت-شماره4
هیأت شباب الامام الخمینی رضوان الله

منتخبی از سخنرانی و مداحی‌های اربعین 1394

هیأت شباب الامام الخمینی رضوان الله، حرکتی بود که به همت جمعی از عاشقان سیدالشهداء علیه السلام، از پیاده روی اربعین 1436(1393) به راه افتاد. این حرکت پس از یک‌سال در سال 94 به اوج خود رسید. در این لوح فشرده گزیده‌ای از مراسم برگزار شده در اربعین 94 تقدیم شده است. استفاده از این محتوا به مناسبت‌های مختلف در هیأت و حاشیه آن، زمینه گسترش پیام جهانی امام حسین علیه السلام را فراهم خواهد آورد.

نذرماندگار 26
عبرات
مجموعه آثار گرافیکی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین

پیاده‌روی اربعین یک فرصت طلایی برای تبلیغ اسلام ناب و معرفی اباعبدالله علیه السلام به همه اهل عالم است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شویم. حال به جهت بهره‌گیری از ظرفیت عظیم اربعین برای اهداف والای انقلاب اسلامی با تکیه بر توانمندی های هیأت ها، مجموعه ای از فیلم ، موشن گرافی، عکس های برتر جشنواره عبرات و صوت های کاربردی در زمینه آموزش و بهره مندی بیشتر از پیاده روی اربعین ،که حاصل تلاش کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین است، تقدیم می شود. لوح فشرده اول
لوح فشرده دوم


 
راهنما 35
جای پای یار
مشارکت داوطلبانه در نظافت مسیر کاروان های پیاده اربعین
طرح جای پای یار که توسط هیأت«بچه های فاطمه» دارالعباده و زیر نظر مؤسسه«عروج» شکل گرفته، کار مهم پاکسازی و جمع آوری زباله های مسیر پیاده روی اربعین را به عهده گرفته است. عزیزان از هر نقطه ای می توانند از طریق تلفن یا اینترنت جهت شرکت در این طرح ثبت نام نمایند. جزئیات و اهداف این طرح و همچنین نحوه ثبت نام در آن در این شماره از راهنما منعکس شده است.

راهنما 38
توشه راه
معرفی مراکز عرضه خدمات مرتبط با پیاده روی اربعین
معرفی مراکز تولید و عرضه محصولاتی مانند کوله پشتی، پرچم ،کفش و ... که مرتبط با پیاده روی اربعین می باشند و همچنین معرفی چند نرم افزار کاربردی که برای پیاده روی اربعین مفید و شاید ضروری می باشند، موضوع این شماره از راهنما می باشد که امید است قابل استفاده برای تمامی زائران اربعین سید و سالار شهیدان باشد.


 
راهنما 39
معرفی پایگاه اینترنتی الاربعین
وابسته به کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد مرکزی اربعین
پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به عنوان یک پرتال جامع، یکی از خدمات کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین است که خدمات گوناگونی را به زائرین اربعین حسینی ارائه می‌دهد. معرفی بخش‌های مختلف این سایت موضوع شماره 39 راهنما است.


 
راهنما 40
نائب الشهید
معرفی طرح نیابت از شهدا در پیاده روی اربعین حسینی

«امسال در پیاده‌روی اربعین من نائب‌الشهید هستم»

در طرح نائب الشهید، هر زائر به نیابت از یک شهید به پیاده روی اربعین و زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام می‌رود و به نیابت از شهید، در طول مسیر همراه با شهید بوده و زندگینامه و سیره شهید مورد نظر را مطالعه می‌کند. امید است که اجرای این طرح قدمی برای آشنایی بیشتر ما با آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

دغدغه کتابخوانی

یک تجربه مانا 8
حکایت دوست
جریان سازی دغدغه کتابخوانی در هیأت انصار ولایت یزد
تلاش در جهت ترویج کتابخوانی و ایجاد زمینه ها و بسترهای افزایش شوق کتابخوانی، از جمله وظایف مجموعه های فرهنگی است؛ در این بین هیأت ها به دلیل داشتن مخاطبان عمومی می توانند نقش پررنگ تری در این حوزه عهده دار شوند. هیأت «انصار ولایت» دارالعباده یزد، به این مهم توجه کرده و بخشی از هر مراسم خود را  به معرفی کتاب اختصاص داده است. این منشور به بیان چگونگی انجام این کار از روش انتخاب کتاب تا معرفی و توزیع پرداخته است.
تاریخ

صحیفه 24
تاریخ 2
چرا باید تاریخ بخوانیم
نگاهی به جایگاه تاریخ و ثمرات آگاهی نسبت به آن در اندیشه امام خامنه ای مدظله العالی
توصیه به مطالعه تاریخ و عبرت گرفتن از حوادث تاریخی یکی از پرکاربردترین توصیه های رهبر معظم انقلاب مد ظله العالی در دیدارهای عمومی می باشــد. در این شماره از صحیفه، جایگاه «تاریخ» و بهره برداری از آن در اندیشــه  حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) بررســی شده است تا چراغ راهی برای هدایت ما در عبور از فتنه های روزگار باشد.

صحیفه 25
تاریخ 3

عاشورا و یهود

تحلیلی از نقش یهود در واقعه عاشورا

عاشورا، یکی از مهمترین مؤلفه های شیعه است که همه فرق اسلامی و حتی سایر ادیان را نیز با خود مرتبط کرده است و به امری فرافرقه ای و فرادینی تبدیل شده است. در این منشور مختصر قصد داریم تاریخ عاشورا و نقش یهود را در نوشتاری از حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن محمدی مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.
فعالیت‌های جامعه ایمانی مشعر

راهنما 28
کانال شعر هیأت
ناب‌ترین اشعار آیینی
انتخاب شعر خوب، استوار و سالم، تأثیرگذار و روشن گرانه همواره دغدغه ذاکران و مرثیه خوانان اهل معرفت و شناخت بوده است. کانال «شعر هیأت» قدمی کوچک در راستای تحقق این رسالت بزرگ است. از آنجا که در کانال شعر هیأت، انتخاب اشعار با معیارهای کارشناسی صورت می پذیرد نه به واسطه نام شاعران، سعی بر آن است که اشعار شاعران متعدد با سلایق مختلف ارائه گردد.
راهنما 28، معرفی گوشه‌ای از تلاش‌های دوستان دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر در راه‌اندازی «کانال شعر هیأت» است.

راهنما 41
طرح ولایت

«به نظر من این طرح (ولایت) بایستی فراگیر شود، اینگونه طرح‌ها آنقدر مفید و خوب و سازنده است که هر چه درباره آن سرمایه‌گذاری شود، به نظر من زیاد نیست.» 1378/06/13

در این شماره از راهنما به معرفی دومین دوره «طرح ولایت» ویژه «فعالان عرصه هیأت» که در تابستان 1397 برگزار خواهد شد، می‌پردازیم.

راهنما 42
هیأت گرام
نقطه ضعف بسیار مهم شبکه اجتماعی تلگرام این است که مخاطب از طریق فضای عمومی اینترنت به محتوای منتشرشده این رسانه دسترسی ندارد. این مشکل سبب شد، از طریق وبگاه هیأت گرام، امکانی فراهم شود تا محتوای تولیدشده از محدوده تلگرام خارج و در فضای عمومی وب منتشر شود و مورد جستجو نیز قرار گیرد.
در منشور راهنما 42، معرفی این وبگاه را می‌خوانید.
سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت
شمسه 7
از فرهنگ تصویری تا تصویر فرهنگی
بررسی اهمیت سواد بصری و کارکرد رسانه پوستر برای هیأت
مخاطب اصلی این نوشتار، گرافیست هیأت و موضوع ما گرافیک مذهبی و فرهنگی است و مرادمان از سفارش دهنده، مجموعه های فرهنگی هستند. در این راستا بیشتر تجربه هایی که در مواجهه با این عزیزان در موضوع طراحی گرافیک به دست آمده به قلم آقای مجتبی مجلسی بیان شده است. در ادامه این نوشتار، به کارکرد و اهمیت رسانه «پوستر» برای هیأت پرداخته  شده است. اینکه چرا ما برای هیأت و برنامه هایمان محتاج رسانه ای به نام پوستر هستیم؟ ملزومات و باید و نبایدهای یک پوستر چیست؟ و...

لوح فشرده
نذرماندگار 23
نرم افزار آثار منتخب چهارمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت

چهارمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت در بازه زمانی محرم تا شعبان 1437 برگزار شد. آثار منتخب این سوگواره با کیفیت اصلی در قالب یک لوح فشرده تقدیم شما شده است. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، شاهد حضور شما در سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت باشیم.
پوستر و بروشور
ششمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت
پوستر هیأت، بیرق و شعاری برای تبلیغ حقایق ارزشمند است. پوستر همانند گنبد که مهم ترین نماد حرم است، نمای بیرونی هیأت و جلوه گر زیبایی های آن است. تعداد  خود هیأت بیشتر است. سوگواره عاشورایی پوستر هیأت، قرار بوده و هست که بین هنرمندان و هیأت ها ارتباط و ِ مخاطبان پوستر اطلاع رسانی هیأت، گاهی از تعداد مخاطبان تعاملی برقرار کند و زمینه را برای شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت ها فراهم کند. حتما پوستر سوگواره ششم را در محل مناسبی نصب کرده و خودتان نیز در آن شرکت نمایید. بروشور سوگواره را نیز به دست گرافیست های  هیآت برسانید.
پوستر و بروشور ششمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت عکس هیأت، عامل عمق بخشی به نگاه ها و رواج فرهنگ زیبا و پرشور هیأت است و می تواند پایان بخش غفلت یا عبور سطحی از کنار صحنه های ناب هیأت باشد. سوگواره عاشورایی عکس هیأت، قرار بوده و هست که بین هنرمندان و هیأت ها ارتباط و تعاملی برقرار کند و زمینه را برای شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت ها فراهم کند. حتما پوستر سوگواره ششم را در محل مناسبی نصب کرده و خودتان نیز در آن شرکت نمایید. بروشور سوگواره را نیز به دست عکاسان هیآت برسانید.
لوح فشرده
نذرماندگار24
مجله ویدئویی هیأت-شماره3
مستند ادب حضور
گزارشی از هیأت‌های سراسر کشور
بخش اول-محرم 1395
مستند «ادب حضور» که در محرم و صفر 95 در شبکه سه سیما پخش شد، برداشتی از برخی رویش های انقلاب اسلامی در سطح هیأت های کشور بود تا بتوانیم گزینشی از هست ها  را در این حوزه درک کنیم. این مجموعه مستند در قالب یک لوح فشرده تقدیم می شود.

راهنما 33
خیمه‌گاه
شبکه اجتماعی و پورتال اختصاصی محافل و هیأت های مذهبی کشور
خلأ حضور رسانه ای کاربرمحور در فضای مجازی که به طور اختصاصی به نشر محتوای تولید شده محافل و هیأت های کشور بپردازد، محسوس بود. خیمه گاه، اولین و بزرگترین شبکه اجتماعی و پورتال اختصاصی محافل و هیأت های مذهبی کشور است. رسانه ای که علاوه بر انتشار اختصاصی محتوای مذهبی، بستری را جهت تعامل بیش از پیش مابین هیأت ها و همچنین فعالان این حوزه فراهم آورده است. راهنما در این شماره به معرفی این شبکه اجتماعی اختصاصی هیأت ها و محافل مذهبی کشور می پردازد.

راهنما 34
دوره های آموزشی مؤسسه تاریخ تطبیقی
مؤسسه تاریخ تطبیقی با هدف ترویج و تقویت تاریخ بصیرت افزا و مبتنی بر دشمن شناسی بر اساس قرآن و روایات و با تمرکز بر نقش یهود در تاریخ، دوره های آموزش تاریخ بصیرت افزا را در دستور کار خود قرار داده است. سیر تحلیلی تاریخ با توجه به دشمن شناسی از ویژگی های خاص این دوره است که زیر نظر استاد مهدی طائب اداره می شود. این شماره از راهنما ما را با جزئیات این طرح آشنا می کند.

راهنما 36
عمارنت
شبکه اعزام سخنران و استاد
یکی از خلأهای جدی جبهه فرهنگی انقلاب  اسلامی، نبود ارائه خدمات و تسهیلات به مجموعه ها در دعوت از اساتید حوزه های تخصصی، و ارائه خدمات جانبی به اساتید برای بهره‌گیری مناسب‌تر از زمان و توان آن‌هاست. در راهنما36، شبکه اعزام اساتید «عمار»، که سعی در برآورده کردن نیاز توسعه دایره سخنرانان و چهره های مبلغ انقلابی دارد، معرفی می شود.

راهنما 37
ردا
پوشاک کودکان ردا
حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال برای نیروی داخلی از مواردی است که در سال های اخیر مورد تأکید مکرر رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) می باشد. گروه پوشاک ردا، با هدف حمایت از تولید داخلی و عرضه محصولات مصرفی فرهنگی با بهره مندی از کادر متخصص ایرانی و استفاده از مرغوب ترین مواد تولید داخل، اقدام به تولید و عرضه پوشاک کودک و نوجوان کرده است. این شماره از راهنما به معرفی این مرکز پرداخته است.

 مطالب مرتبط:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید