چاپ

سیزدهمین بسته معرفتی ارتقای توانمندی مدیران هیات/ محرم الحرام1438، پاییز1395

. Posted in بسته‌های مدیران


مروری سریع بر محتوای سیزدهمین بسـته معرفتی مدیران هیأت‌های کشور
محرم الحرام 1438، پاییز 1395
تصویر نشانک عنوان  توضیحات دریافت(دانلود)

  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان سیدالشهدا علیه السلام در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی هیأت شما گردآوری و پیش‌کش شده است.
  کرامتنا الشهاده «کرامتنا الشهاده» به عنوان شعار مشترک هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور در محرم‌الحرام 1438 انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام عاشقان اباعبدالله علیه السلام در سراسر کشور دعوت می‌کنیم شما هم نشان‌نوشته ویژه محرم‌الحرام 1438 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و...) درج نمایید. (فایل با کیفیت این نشان‌نوشته در پایگاه اطلاع‌‌رسانی جامعه ایمانی مشعر موجود است.)
بخش ویژه تحلیل سیاسی
کتاب
روش تحلیل سیاسی
مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) درباره مهارت‌ها و فنون تحلیل سیاسی
 اگر ملتی قدرت تحلیل خودش را از دست بدهد، فریب و شکست خواهد خورد. (26/1/70)
آن‌چه پیش رو دارید، تلاشی است مبتنی بر منظومه فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با هدف ارائه روشی منسجم و منطقی برای تحلیل مسائل و پدیده‌ها در چهارچوب تحلیلی انقلاب اسلامی. عنصر «روش» در تحلیل سیاسی از آن جهت اهمیّت می‌یابد که افراد را از نخستین گام تحلیل- یعنی حساسیّت نسبت به مسائل و جمع‌آوری اطّلاعات لازم درباره ابعاد آنها- تا جمع‌بندی و استنتاج از اطّلاعات گرد‌آوری شده یاری می‌کند و ذهن آنها را انسجام می‌بخشد. کتاب، از مقدمه‌ای در ضرورت تحلیل سیاسی به قلم دکتر عباس‌علی رهبر، استادیار گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی آغاز می‌شود. پس از آن کل متن خلاصه می‌شود در دو گفتار؛ گفتار اول، مقدمات لازم برای تحلیل سیاسی و گفتار دوم، مهارت‌ها و فنون تحلیل سیاسی است. در انتهای کتاب هم دو تمرین برای به‌کاربستن روش تحلیل سیاسی آمده است؛ یکی درباره مذاکره با آمریکا و دوم تحلیل کلان انقلاب اسلامی.
***
کتاب
تحلیل سیاسی تربیت سیاسی
اصول هدایت و تربیت سیاسی
 در عرصه نوجوان و جوان
حجت الاسلام حمید مشهدی آقایی
تربیت صحیح و منطبق بر ارزش‌ها و آرمان‌ها، برای نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی از اولویت‌های چشم‌انداز نظام اسلامی محسوب می‌شود. نسلی که سربازان جبهه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، نظامی و اقتصادی خواهند بود.
نوجوانی و جوانی دوره‌ای از زندگی است که در آن شخصیت و تفکر انسان شکل می‌گیرد. دورانی که نوجوان و جوان هر موضوعی را به چالش کشیده و در پی آن است که برای سوالات و ابهامات خود پاسخ‌های درخور و اغناءکننده‌ای پیدا کند. دشمن نیز با درک صحیح از ویژگی‌های روحی و روانی این دوران پرمخاطره و نیز اهمیت فعالیت در دو جبهه فرهنگی و سیاسی، در راستای استراتژی براندازی نرم خویش، برنامه‌های خود را روی این قشر و در این دو جبهه متمرکز ساخته است. در این میان مبلغین و روحانیون می‌توانند به عنوان یک مربی امین مأمن مناسبی برای تربیت سیاسی و فرهنگی نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باشند. در همین راستا معاونت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد کتاب آموزشی حاضر را که تبیین‌کننده اصول هدایت و تربیت سیاسی در عرصه نوجوانان و جوانان است، ارائه کرده است. این کتاب سخنرانی حجت‌الاسلام حمید مشهدی آقایی است که در سال 84 ایراد شده است.
بخش ویژه تشکیلات
خورشید 1
تشکیلات، ضرورت حکومت اسلامی
بررسی کار تشکیلاتی در قرآن و حدیث
هیأت تراز انقلاب اسلامی، همان قله‌ای است که باید به سویش حرکت کنیم؛ در «خورشید»، به منبع بی‌انتهای ثقلین تمسک می‌جوییم و تلاش می‌کنیم آداب و ابعاد مختلف هیأت تراز انقلاب اسلامی را در پرتو قرآن و عترت نشانه‌یابی کنیم.
در نخستین شماره منشور «خورشید» به بحث مهم «ضرورت تأسیس تشکل» پرداخته‌ایم. در این منشور، ادله قرآنی، حدیثی، عقلی و تجربی یک تشکل مطلوب ارائه شده است. این متن در سال‌های ابتدایی پیروزیِ انقلاب اسلامی توسط «واحد انتشارات حزب جمهوری اسلامی ایران» تولید و منتشر شده است.
کتاب
راهنمای راهبری
گام‌هایی برای مدیریت تشکل‌های فرهنگی
کار جمعی و تشکیلاتی از جمله مسائلی است که در منابع دینی مسلمانان تاکید زیادی بر آن شده است، ولی متاسفانه آن‌طور که باید و شاید به آن پرداخته نشده و جامعه اسلامی از فواید آن بهره نبرده است. یکی از ابعاد تشکیلات، رهبر یا مدیر تشکیلات است. مدیر تشکیلات وظیفه سنگینی بر عهده دارد. یک مدیر تشکل باید اطلاعات متنوع و متفاوتی، در حوزه‌های مختلف داشته باشد، تا تشکیلات را به بهترین نحو ممکن اداره کند. در این کتاب به بررسی نقش مدیر یک تشکیلات فرهنگی در تشکل و چالش‌ها و ابعاد مختلف فعالیت وی پرداخته و سعی شده است تا تاکتیک‌هایی مفید برای رفع چالش‌ها به مخاطب عرضه شود. این کتاب کاری از مؤسسه پژوهشی، آموزشی و رسانه‌ای مسیر و با حمایت مرکز رشد و ارتقاء فعالان فرهنگی تولید شده است. ***
آیینه 13
کتب تشکیلاتی شجر
معرفی آثار برگزیده مؤسسه خدمات مشاوره‌ای جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی(شجر)
«مؤسسه خدمات مشاوره‌ای جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی» یکی از مؤسسات پرخیر و برکتِ آستانِ مطهر امام رضاg است، که در سال 1376 تأسیس شده و طبق اساس‌نامه با هدف برقراری ارتباط، بررسی و حل مشکلات جوانان، کوشش برای یافتن راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ارتقاء سطح آگاهی و معرفت دینی، اجتماعی جوانان و هم‌چنین اجرای فعالیت‌های تحقیقی- پژوهشی و افکارسنجی فعالیت می‌کند. این مؤسسه که پس از راه‌اندازی شبکه جوانان رضوی موسوم به «شجر»، شجر هم خوانده می‌شود، اقدامات مبارک متعددی انجام داده است: از سلسله جلسات هفتگی «بزم اندیشه» در مشهد تا سلسله جشن‌های «زیر سایه خورشید» در سراسر جهان. در منشور آیینه برخی محصولات و تولیداتِ تشکیلاتیِ این مؤسسه معرفی شده است. هر کدام از این محصولات، می‌تواند گره‌گشای بخشی از مشکلاتِ اداره هیأت باشد.
کتاب
سیر مطالعاتی تاریخ اسلام
جمعی از اساتید
زیر نظر استاد مهدی پیشوایی
تاریخ همچون هر علم دیگر، نیازمند استاد و آموزش است و کسی بدون طی دوره آموزشی و استفاده از محضر استادان این علم نمی‌تواند به مرحله تخصص برسد. اما چنان‌که روشن است شرکت در دوره‌های و کلاس‌های حوزه‌های علمیه جهت تحصیل در این رشته، برای همه مقدور نیست. در حالی که بسیاری علاقه‌مند هستند از طریق مطالعه آزاد با تاریخ اسلام و تشیع آشنا شوند و به نظر می‌رسد که در این حد نیز لازم است از تجارب و راهنمایی‌های استادان فن بهره‌مند شوند.
از این رو معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه با استفاده از نظر گروهی از استادان تاریخ در حوزه علمیه، سیر مطالعاتی پیشنهادی در تاریخ اسلام(و شاخه‌های مرتبط) را به صورت آسان به مشکل و از عمومی به تخصصی در این کتاب ارائه کرده است.
مدیران هیأت می‌توانند به روش‌های مختلف از این محتوا حداکثر استفاده را ببرند. با اجرای برنامه مطالعاتی تاریخ اسلام یا مسابقه کتابخوانی یا برپایی غرفه جنبی هیأت یا...
***
فانوس 29
هیأت، سنگر مقابله با نفوذ
ویژگی‌ها، کارکردها و آفت‌های هیأت
«هیأت» را می‌توان قدیمی‌ترین تشکل دینی و سیاسی در جامعه ایران دانست. نقش هیأت‌ها در مبارزه علیه رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، و پس از آن تا به امروز در عرصه‌های مختلف دینی و فرهنگی و سیاسی بر کسی پوشیده نیست. رهبر انقلاب، هیأت‌ را به مثابه «کلاس درس» دانسته و معتقدند: « هیأت‌های مذهبی باید کلاس درس باشند؛ یعنی اگر کسی ده جلسه یا یک دهه رفت پای منبری نشست، آخر دهه احساس کند یک مطلب را فهمیده است... این جزء نقص‌های کنونی کشور ماست.» متن مصاحبه با حاج مهدی سلحشور، مداح اهل‌بیتb درباره ویژگی‌های هیأت، کارکردهای آن، آفت‌های کنونی آن، و همچنین اهمیت نقش هیأت‌ها در مبارزه با نفوذ فرهنگی دشمن در این منشور تقدیم می‌گردد.
فانوس 34
رکن فراموش‌شده هیأت
درآمدی بر ضرورت بیان احکام در هیأت
نفی فقه و جایگزینی آن با اخلاق و عرفان، حذف مناسک، عدم پایبندی به مبانی اجتهاد و قواعد دین‌شناسی؛ برخی از اصول و مؤلفه‌های «اسلام رحمانی» است که از قضا متأسفانه در برخی هیأت‌های مذهبی هم وجود دارد. یکی از مهم‌ترین راهبردهای مقابله با این قرائت اشتباه و انحرافی، ترویج «فقه‌محوری در هیأت» و احیای «منبر احکام» در هیأت است. امام راحل(ره) می‌فرمایند: «فقه تئوری واقعی و کامل اداره انسان و اجتماع از گهواره تا گور است.» (صحیفه نور، جلد21، ص98) اگر بخواهیم زندگی‌مان همواره در مسیر بندگی باشد، تنها راهش یادگیری احکام شرعی و عمل به آن‌ها است. امیدواریم این منشور، در کنار مجموعه کتب احکام ارسالی در بسته‌های گذشته، کمکی باشد برای احیای «رکن فراموش شده» هیأت.
فدک 1
قلک هیأت را پر کن!
چند پیشنهاد برای رفع موانع اقتصادی هیأت
دردِ بی‌پولی در هیأت، دردِ بی‌درمانی نیست. برای درمانِ این درد هم باید به سراغِ طبیب و متخصص خاص خودش رفت. اگر می‌خواهید موانع مالی هیأت را هنرمندانه دور بزنید، در این منشور که نخستین شماره از فدک «اقتصاد و هیأت تراز انقلاب اسلامی» است، برای شما پیشنهاداتی از جنس رونق اقتصادی هیأت‌ داریم. امیدواریم با عمل به این نکات، همیشه قلک و حسابی پر از پول برای هیأت‌تان داشته باشید.
تاریخ 1
هیأت، قلب نهضت امام خمینی(ره)
گزارشی درباره نقش هیأت‌های تهران در پیروزی انقلاب اسلامی
یکی از عوامل مؤثر در پیروزی نهضت اسلامی در ایران، نقش‌آفرینی هیأت‌های مذهبی در آن بود. هیأت‌های مذهبی که حامل پیام عاشورا بودند در مقاطع مختلف توانستند رژیم شاهنشاهی را به چالش کشیده و وادار به تسلیم کنند. این کارکرد هیئات نشان از حقیقت پیام نهضت حسینی و ظرفیت این نهضت برای الهام‌بخشی حرکت‌های اسلامی و نقش‌آفرینی در حوادث روز دارد. رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: «یکی از چیزهایی که بنده نگران آن هستم، این است که این نسل جوانِ بالنده ما که هم آگاه و با بصیرت است، هم دارای انگیزه است، آماده به‌کار است، وسط میدان است، انقلابی است، بتدریج این حوادث مهم را، این عبرت‌های بزرگ دوران معاصر را از یاد ببرد.» (1394/6/18) امیدواریم این منشور و سایر منشورات تاریخی که در آینده منتشر خواهد شد، کمکی باشد برای تقویت هویت هیأت‌های سراسر کشور.
شعائر11
شعارهای پیشنهادی محرم 1438
«شعارها هدف‌ها را نشان می‌دهند، شعارها راه را به ما نشان می‌دهند، شعارها مثل علامت‌هایی هستند که در راه می‌گذارند برای اینکه انسان راه را اشتباه نکند.» مدت‌ها است هیأت‌های مذهبی با انتخاب شعار و محور قرار دادنِ آن در اقلام تبلیغاتی، فضاسازی، منبر و حتی روضه؛ زمینه را برای تمرکز موضوعی و هدفگذاری دقیق فراهم کرده‌اند. در یازدهمین شماره منشور شعائر، مجموعه‌ای از شعارهای منتخب برای ایام محرم تقدیم می‌گردد.
یک طرح کارا7
حب الحسین یجمعنا
یک طرح کارآمد هیأتی برای وحدت و همدلی شیعیان و اهل‌سنت
خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که در هیأت، دغدغه ارزشمندی داریم؛ اما نمی‌دانیم چگونه به این دغدغه پاسخ دهیم. هر چقدر می‌گردیم، راهکار عملیاتی برایش نمی‌یابیم. یکی از این دغدغه‌ها بحث «وحدت و همدلی شیعه و سنی» است. در این شماره و شماره بعدی یک طرح کارا، ایده‌هایی برای این دغدغه مهم و راهبردی، ارائه خواهد شد. هفتمین «یک طرح کارا» به تبیین دقیق طرح «حب الحسین»g می‌پردازد. امیدواریم با اجرای این طرح از طرفی شیعیان و هیأتی‌ها عمق محبت اهل سنت را نسبت به سیدالشهداg بچشند و از طرف دیگر اهل سنت نسبت به اخلاق خوش و برخورد محترمانه هیأتی‌ها آگاه شده و تصویر غیر صحیحی که در ذهن برخی‌شان نسبت به شیعیان شکل گرفته، تصحیح شود.
لوح فشرده نذرماندگار20
مجموعه آثار گرافیکی
هیأت ثارالله رهروان امام و شهدا
پایگاه فرهنگی هنری راه سرخ
تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدیa اسلام ائمه هدیb اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه‌خوردگانِ تاریخ تلخ و شرم‏آور محرومیت‌ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌داری مدرن و کمونیسم خون‏آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی‏درد، و در یک کلمه «اسلام آمریکایی» باشد. امام خمینی(ره)
پایگاه فرهنگی هنری راه سرخ متشکل از هنرمندان متعهد و انقلابی است که با هدف ارتقاء سطح کیفی آثار گرافیکی هیأتی تشکیل شده است. جرقه راه‌اندازی این پایگاه ابتدا در هیأت ثارالله زنجان زده شده و پس از چندین سال هم‌اکنون به مرجع گرافیکی هنرمندان هیأتی تبدیل شده است.
بخش ویژه پیاده‌روی اربعین حسینی
فانوس30
جذب حداکثری و دفع حداقلی در اربعین
کیفیت حضور هیأت‌های ایرانی در پیاده‌روی اربعین
یکی از آفات و آسیب‌های اربعین، سفر و فعالیت در منطقه‌ای است که هیچ شناختی از آداب و رسوم مردمانش نداریم. از آن بدتر، این است که فکر می‌کنیم همه رسوم و عقاید و دیدگاه‌های مردمِ عراق، همانند مردمِ شهرِ خودمان است. حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری، از علما و رهبران جبهه مقاومتِ عراق، قدم‌رنجه کردند و در نشست ملی هیأت‌های فعال در عرصه اربعین، نکات مهمی را درباره شناخت عراق و نحوه ارتباط‌گیری با مردم عراق، متذکر شدند. سی‌مین فانوس با «جذب حداکثری و دفع حداقلی در اربعین» روشن شده است.
فانوس31
نقش طلایی هیأت در اربعین
درنگی در جایگاه بی‌بدیل اردو و اربعین
در ارتقای هیأت
«هیأت‌ها نباید زیارت اربعین را ذوقی تلقی کنند؛ باید احساس وظیفه کرده، به این نکته توجه کنند که اساساً هر هیأتی باید دارای یک بخش عملیات میدانی باشد...»
حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با نگاه راقّی که به دو مقوله «هیأت» و «اربعین» دارند، در این منشور روابط متقابل این دو را به خوبی تبیین کرده‌اند. هم پیاده‌رویِ اربعین را در نظام و برنامه‌های هیأت، جایگاه‌یابی کرده‌اند؛ هم نقشِ بی‌بدیل هیأت را در پیاده‌روی اربعین تشریح کرده‌اند.
فانوس32
رزمایش اربعین، آمادگی برای ظهور
تکرار عملیات راهیان نور در عملیات اربعین
پیاده‌روی بیست میلیونیِ اربعین، حقیقتاً رزمایش و مانوری بزرگ، و اعلام آمادگی عمومی برای ظهور حضرت صاحب‌الزمان عجل الله تعالی فرجه است. این رزمایش مردمی، بدون سازماندهی و هدف‌گذاری، ابتر خواهد بود. نظام تربیتی هیأت با کمک اربعین و ظرفیت‌های بی‌نظیرش می‌تواند رشد عجیب و بی‌مانندی کند. در این منشور، گفتارِ حاج حسین یکتا در همین موضوع که در نخستین نشست ملی هیأت‌های فعال در عرصه اربعین ارائه شده، تقدیم می‌گردد.
فانوس33
مانور بزرگ اربعین
راهبردهای عملیاتی پیاده‌روی اربعین
در نخستین نشست ملی هیأت‌های فعال در عرصه پیاده‌روی اربعین، یا به قول حاج سعید قاسمی «جمع فرمانده گردان‌های عملیاتی اربعین» پای سخنان مردی نشستیم که به قول شهید آوینی «پرورده میدان رزم و جهاد فی سبیل‌اللَّه است» و «مظهر همان روحی است که حزب‌اللَّه را از انسان‌های دیگر جدا می‌کند».
در این منشور متن سخنان آقا سعید در این نشست تقدیم می‌شود، که پای کالک عملیاتی اربعین آمده و با تبیین نقاط ضعف و قوت، و فرصت‌ها و تهدیدهای ابعین، به تبیین مانیفست یا راهبردهای عملیاتی اربعین می‌پردازد.

 
لوح فشرده
نرم‌افزار جامع محتوایی
اولین همایش ملی هیأت‌های فعال
در عرصه اربعین
21 و 22 مهرماه 1395
پیاده‌روی اربعین یک فرصت طلایی برای تبلیغ اسلام ناب و معرفی اباعبداللهg به همۀ اهل عالم است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شویم. حال به جهت بهره‌گیری از ظرفیت عظیم اربعین برای اهداف والای انقلاب اسلامی با تکیه بر توانمندی‌های هیأت‌ها و  اطلاع‌رسانی دقیق از وضعیت پیاده‌روی اربعین، «اولین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین» برگزار گردید. در این همایش دو روزه که مدیران 200 هیأت فعال در عرصه اربعین از سراسر کشور حضور داشتند، میهمانان ضمن بهره‌مندی از  مباحث مختلف که توسط اساتید و صاحب‌نظران برتر مطرح گردید، به بیان دیدگاه و نظرات خود پیرامون موضوع اربعین پرداختند.  حجج اسلام آقا‌تهرانی، پناهیان، هاشم‌الحیدری، صالحی، کاشانی، میرمحمدیان و حاج سعید قاسمی، حاج حسین يکتا، سردار احمدیان، حاج مهدی رسولی و... از سخنرانان این همایش بودند.  برگزاری نمایشگاه تخصصی اربعین، برپایی موکب شباب الامام الخمینی(ره)،  اهدای بسته‌های فرهنگی، بیانیه هیأت‌های فعال در عرصه اربعین و ... از حاشيه‌های اولین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین بود. این نرم‌افزار گزارشی است از آنچه در این همایش گذشت... ***
لوح‌های فشرده نذرماندگار 18و19
مجله ویدئویی هیأت
مجموعه کلیپ و مستند ویژه محرم
و پیاده‌روی اربعین
امروزه تولید مستند و کلیپ و نیز پخش و اکران آن در حاشیه برنامه هیأت‌ها، بخشی جدی از فضاسازی و فعالیت‌های فرهنگی را به خود اختصاص داده است. برنامه‌هایی مانند پخش کلیپ در انتهای هیأت، غرفه‌های جانبی هیأت، ایستگاه‌های صلواتی، اردوهای زیارتی و... از جمله آن است.
این امر که گاه کارکردهای ویژه فرهنگی، هنری و سیاسی به همراه دارد، نیازمند تولید و تأمین محتوایی مناسب است که هم به لحاظ قالب و محتوا بتواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند و هم خلأ ناشی از عدم دسترسی به آرشیو تصویری را جبران کند.
«مجله ویدئویی هیأت» گامی است در جهت تحقق اهداف فوق که تولیدات مراکز فرهنگی و انقلابی را آماده و به شبکه هیأت‌ها عرضه می‌نماید. بدیهی است غنی‌سازی شماره‌‍‌های این نشریه همواره نیازمند یاری شما خواهد بود.
مجموعه حاضر که در قالب نخستین و دومین شماره مجله ویدئویی هیأت حضورتان تقدیم می‌شود با همکاری صمیمانه شبکه مستند و سازمان رسانه‌ای اوج جهت استفاده در بخش‌های مرتبط با هیأت‌ها تهیه شده است.
  لوح‌‌ فشرده نذرماندگار 21
الاربعین الامام الحسین
مجموعه آثار گرافیکی
موکب الامام الرضا علیه السلام
ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین حسینی خراسان رضوی، با توجه به جایگاه راهبردی و بین‌المللی و ظرفیت بی‌نظیر راهپیمایی میلیونی و جهانی اربعین، در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله) به عنوان تجربه‌ای جدید و ماندگار با برنامه‌ریزی هدفمند با رویکرد فرهنگی و خدماتی در اربعین سال 94 حضور پیدا کرد.
مجموعه حاضر منتخبی از تولیدات گرافیکی این ستاد مردمی تحت عنوان موکب الامام الرضا است که در قالب «نذر ماندگار21» حضور شما تقدیم می‌شود.
  لوح فشرده نذرماندگار 22
مجموعه طرح، عکس، نرم‌افزار و نشریات پیاده‌روی اربعین
لوح فشرده «نذرماندگار22» حاوی محصولات و محتواهای دیجیتال فاخر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در موضوع اربعین است که تحت عنوان مجموعه طرح، عکس، نرم‌افزار و نشریات پیاده‌روی اربعین تقدیم می‌شود. این مجموعه توسط سازمان فضای مجازی سراج و سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران تهیه شده است.
  لوح فشرده
همنوا با کاروان
گزیده نواهای اربعین حسینی
و محرم الحرام1394
لوح فشرده «هم‌نوا با کاروان» گلچيني است از مداحي ستايشگران گرامي اهل‌بيتb، که تلاش شده است در آن آثاري مناسب با حال و هواي کاروان‌هاي زيارت اربعين گردآوري شود13در تهيه اين مجموعه صوتي به صحت شعر، سلامتِ سبک، کيفيت اجرا، صدابرداري مناسب و... توجه شده است. این لوح فشرده جهت پخش در خودروهای شخصی، اتوبوس‌ها، غرفه‌های جانبی هیأت، دسته‌های عزاداری و موکب‌های مسیر پیاده‌روی اربعین تهیه شده است. امید است مدیران محترم هیأت با تکثیر و توزیع این لوح فشرده در میان اقشار مختلف مردم، زمینه فراگیر شدن هرچه بیشتر شعائر حسینی را فراهم آورند. نواهای اربعینی
سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت
گزارش7
چهارمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت
چهارمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت در بازه زمانی محرم تا شعبان 1437 برگزار شد. گزارش نسبتاً کاملی از آغاز فراخوان تا اختتامیه و محصولات سوگواره‌ها در این منشور تقدیم شما شده است. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، شاهد حضور شما در پنجمین سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت باشیم.
پوستر و بروشور
پنجمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت
پوستر هیأت، بیرق و شعاری برای تبلیغ حقایق ارزشمند است. پوستر همانند گنبد که مهم‌ترین نماد حرم است، نمای بیرونی هیأت و جلوه‌گر زیبایی‌های آن است. تعداد مخاطبان پوستر اطلاع‌رسانی هیأت، گاهی از تعداد مخاطبانِ خود هیأت بیشتر است. سوگواره عاشورایی پوستر هیأت، قرار بوده و هست که بین هنرمندان و هیأت‌ها ارتباط و تعاملی برقرار کند و زمینه را برای شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها فراهم کند. حتما پوستر سوگواره پنجم را در محل مناسبی نصب کرده و خودتان نیز در آن شرکت نمایید. بروشور سوگواره را نیز به دست گرافیست‌های‌ هیآت برسانید.
پوستر و بروشور
پنجمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت
عکس هیأت، عامل عمق‌بخشی به نگاه‌ها و رواج فرهنگ زیبا و پرشور هیأت است و می‌تواند پایان‌بخشِ غفلت یا عبور سطحی از کنار صحنه‌های ناب هیأت باشد. سوگواره عاشورایی عکس هیأت، قرار بوده و هست که بین هنرمندان و هیأت‌ها ارتباط و تعاملی برقرار کند و زمینه را برای شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها فراهم کند. حتما پوستر سوگواره پنجم را در محل مناسبی نصب کرده و خودتان نیز در آن شرکت نمایید. بروشور سوگواره را نیز به دست عکاسان هیآت برسانید.
نشان هیأت
پوستر و بروشور
فراخوان نشان هیأت
هیأت‌های مذهبی به مثابه نهادهای متشکل و جاافتاده، با طراحی نامواره و نشان‌نوشته، اثری جدید در هنر دینی خلق کرده‌اند. «نشان هیأت» یکی از مصادیق نفوذ فرهنگ عاشورا در هنر «گرافیک» است که مغفول مانده و پیش از این مورد توجه واقع نشده است. لذا از مدیران هیأت‌ها و هنرمندان هیأتی دعوت می شود تا با مشارکت فعال در فراخوان نشان هیأت، این مجموعه را در پیشبرد بهتر و کامل‌تر این امر یاری رسانند. ***

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید