چاپ

غدیر 1436 / ششمین بسته دیجیتالی ارتقای محتوای هیات

. Posted in غدیر

متاسفانه در ایام مبارک غدیر امسال، توفیق ارسال بسته فیزیکی و مادی برای ارتقای محتوای هیأت‌های کشور را نداشتیم. «آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید» پس لیستی از محتواهای برگزیده و برتر را تقدیم می‌کنیم. امیدواریم که مفید و مقبول افتد.

مروری سریع بر محتوای بسته دیجیتالی عید غدیر و دهه ولایت

مهر 1394 ذی‌الحجه 1436

تصویر نشانک عنوان  توضیحات دریافت(دانلود)

بیانیه

 

بیانیه هیأت‌ها

در آستانه محرم الحرام 1437

برای تهیه بیانیه هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در آستانه محرم الحرام 1436، محورهای آن از تمام شرکت‌کنندگان در پنجمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور، فراخوان و جمع‌بندی شد. سپس پیش‌نویسِ بیانیه در جلسه‌ای با حضورِ خادمین و نمایندگان هیأت‌ها بازخوانی و اصلاح شد. متن بیانیه در این بسته تقدیم می‌گردد به امید آن که همه به آن عامل باشیم.

شعار 3:

هیهات منا الذله

مستحضرید که «هیهات منا الذله» به عنوان شعار محوریِ هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی کشور در محرم آتی برگزیده شده است. در این منشور به بررسی ابعاد این شعار پرداخته شده و به طور ویژه مباحث «هیأت و استکبارستیزی» موشکافی شده است. سومین «شعار» میزبان آثار و گفتارهایی از امام خمینی ره، امام خامنه‌ای، حجج‌اسلام محدثی، نوری، واضحی و وافی است.

کتاب

تشیع انگلیسی

کتاب تشیع انگلیسی، معادله‌ای برای مهار تمدنی شیعه، به بررسی مبانی فکری و معرفی برخی چهره‌های منتسب به جریان شیرازی می‌پردازد. در این کتاب که در شش فصل به رشته تحریر درآمده است با آثار و گفتارهایی از آیت‌الله اراکی، حجت‌الاسلام مسائلی، حجت‌الاسلام کاشانی، دکتر کچوئیان، دکتر سیدافقهی، دکتر رجبی دوانی و دیگر کارشناسان و صاحب‌نظران به واکاوی ابعاد مختلف جریان موسوم به تشیع انگلیسی و تهدیدات پیرامون آن پرداخته شده است.
برای تهیه این کتاب می‌توانید با مرکز توزیع پیام دیدار به شماره ۰۲۱،۷۷۴۸۶۷۱۸ تماس حاصل نمایید.

تاریخ مستطاب آمریکا

کتاب

تاریخ مستطاب آمریکا

این کتاب روایتی طنز از تاریخ آمریکا است که به قلم دکتر محمد صادق کوشکی و با تصویرسازی مازیار بیژنی منتشر شده است. قسمتی از این کتاب درباره خود آمریکایی‌ها و تاریخ‌شان است. قسمتی دیگر در خصوص «آمریکا و ما» است و بخشی هم به آمریکا و دیگران (غیر از ما!) اختصاص یافته است! هدف این کتاب، آموزش تاریخ نیست بلکه روایت آن است. به همین دلیل هرچه در این کتاب می‌خوانید مستند است. یعنی منابع و اسنادش موجود است و نشانی آن‌ها در انتهای هر مطلب آمده است.

فکر می‌کنید واقعاً چگونه باید با تاریخ ملتی که اسطوره‌اش «کابوی»، نماد هویتی‌اش «غرب وحشی»، پیروزی شاخصش «انفجار بمب‌های اتمی در ژاپن»، غذای ملّی‌اش «همبرگر»، عامل برتری‌اش «هزاران موشک و بمب هسته‌ای» و هنرمند اخراجی‌اش «چارلی چاپلین» است، شوخی کرد؟ تاریخ مستطاب آمریکا را بخوانید تا بدانید...

برای خرید نسخه چاپی کتاب به پایگاه پاتوق کتاب مراجعه کنید.

کتاب

دختر شینا

سومین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «دختر شینا» برگزار می‌شود. این کتاب، خاطراتِ قدم‌خیر محمدی کنعانی (همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر) را روایت می‌کند. این مسابقه می‌تواند به همت من و شما بسیار قوی‌تر و پُربارتر برگزار شود. برای تهیه و ترویج کتاب به پایگاه «کتاب و زندگی» مراجعه و برای خرید نسخه دیجیتال کتاب به «خط» مراجعه کنید.

جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی این منشور گفتاری است در بابِ آسیب‌شناسی نیروهای انقلاب. این گفتار چهارده سال پیش در جمع کوچکی از بچه بسیجی‌های مشهد ایراد شده است. هر چند مدت‌ها از این صحبت‌ها گذشته و به‌صورت جزوه و... خیلی منتشر شده است؛ هنوز حرارت و طراوت خودش را حفظ کرده است. سخنانی که از سینه‌ای سوخته  و دلی دردمند بلند شده و لاجَرَم بر دل می‌نشیند. برای انتشارِ این منشور، متنِ سخنرانی مجدداً ویرایش و مصدریابی شده است. به امید خدا نسخه چاپی این منشور در بسته محتوایی آتی به هیأت‌های سراسر کشور ارسال خواهد شد.

نشریه راه نشریه فرهنگی تحلیلی «راه» به همت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر می‌شود. شماره تقدیمی، ویژه‌نامه «انرژی هسته‌ای» این نشریه است که به تفصیل و تطویل به بررسی «فواید هسته‌ای» و «فرهنگ‌سازی هسته‌ای» می‌پردازد. این نشریه بدون هرگونه جهت‌گیری سیاسی یا جناحی یا... سعی کرده است ابعاد مختلفِ فواید انرژی هسته‌ای را بررسی و همه چیز را درباره آن منتشر شد. باشد که همانند دولتمرد قاجاری نگوییم «ما این مادّه‌ی بدبوی عَفِن را میخواهیم چه‌کار کنیم!؟»

راهنما 25:

پایگاه بیرق

«حسینیه مجازی بیرق» می‌کوشد تا مرجعی برای مباحث اندیشه‌ای در حوزه اهل‌بیت علیهم‌السلام و بخصوص هیئات مذهبی باشد. بخش‌های مختلف بیرق بر اساس سندی راهبردی از بیانات رهبر معظم انقلاب و دغدغه‌های معظم له در این خصوص، طراحی شده است؛ که هر بخش متناسب با این سند راهبردی که در مجموعه بیرق تنظیم شده است، عمل خواهد نمود. برای آشنایی بیشتر با این پایگاه به این منشور یا پایگاهbeyraghnet.com مراجعه  بفرمایید. به امید خدا نسخه چاپی این منشور در بسته محتوایی آتی به هیأت‌های سراسر کشور ارسال خواهد شد.
ویژه عید غدیر و دهه ولایت

کتاب

نقش نگار

این کتاب مروری است بر زندگانی امیر‌المؤمنین علی‌(علیه‌السّلام) که از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌العالی) برگرفته شده است. مزیّت «نقش نگار» نسبت به کتب مشابه، در اتخّاذ رویکردی سیاسی اجتماعی به زندگی امیرالمؤمنین(ع) با استناد به منابع تاریخی معتبر و از کلام فقیهی عالم است که خود به عنوان رهبر جامعه‌ی اسلامی در بطن وقایع حکومتداری قرار دارد که این امر غنای کتاب را دو چندان کرده است. امید است این اثر چراغ راهی را در بهره‌گیری از زندگی درخشان و پرنور امیرالمؤمنین(ع)، برای جویندگان و محقّقان حقیقت فراهم آورد.

 

کتاب

السلام علیک یا ساقی

این کتاب مجموعه اشعار علوی است که برای ذاکرین اهل بیت فراهم شده است. در گزینش این اشعار کوشش شده است تا ضمن آن‌که به مدح امیرالمؤمنین، حضرت علی علیه السلام می‌پردازد، مخصوص عید غدیر نباشد تا بتوان در همه مناسبت‌ها از آن‌ها بهره برد. ---

شعائر 8

شعارهای پیشنهادی عید غدیر

شعائر در هر شماره میزبان شعارهای پیشنهادی برای هیأت‌های سراسر کشور است. در هشتمین شماره از شعائر، شعارهای پیشنهادی برای عید غدیر و دهه ولایت پیش‌کش شده است. گفتنی است از میانِ همه این شعارها، «ما با ولایت زنده‌ایم» به عنوان شعار محوریِ هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی در عید غدیر برگزیده شده است.

فانوس 11

ولایت، اساس تشکیلات اسلامی

سخن از محوری‌ترین رســالت‌های هیأت‌های مذهبی می‌رود. همان طور که می‌دانید، اصلی‌ترین جلوه‌های هیآت را در ماه محرم می‌توان دید. سؤال اینجاست، رسالت هیأت‌ها و مجالس مذهبی در چه اموری ظهور می‌کند؟ آیا باید هیآت را با دیگر گردهمایی‌ها برابر دید، یا اینکه آن‌ها در اصول با یکدیگر متفاوت‌اند؟ رسالت اصلی چیست؟

نشریه فانوس یازدهم مشروح سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان پیرامون ولایت، اساس تشکیلات اسلامی است می‌باشد.

نشریه

الغدیر و وحدت اسلامی

این منشور مقاله‌ای است از استاد شهید مرتضی مطهری. شهید مطهری در این مقاله ابتدا به تفصیل، تعریف صحیح از وحدت اسلامی را تبیین و تشریح می‌کنند و سپس به بررسی وحدتی یا ضدوحدتی بودن کتاب گران‌سنگ الغدیر می‌پردازند. ضمن دعوت به مطالعه دقیقِ کل مطلب، پیشنهاد می‌کنیم بخش نخست را با دقت بیشتری بخوانید!

مستند

ضیافت علوی

«ضیافت علوی» تجربه ماندگارِ دوستان هیأت روضه الزهرا اهواز در اطعام چهارده هزار نفری در عید غدیر است. کارِ خوبی که پشتوانه روایی دارد: امام رضا علیه السلام در فضیلت این عمل فرمود: «من اطعم مؤمنا کان کمن اطعم جمیع الانبیاء و الصدیقین»؛ کسی که مؤمنی را در روز غدیر غذا دهد مانند فردی است که تمام پیامبران و صدیقین را غذا داده است. (بحارالانوار، ج 95، ص 322) اهمیت طعام دادن در این روز به اندازه‌ای است که امام صادق علیه السلام روز غدیر را روز «اطعام طعام» خوانده است. (همان، ص 302.)

در این لوح فشرده شاهدِ گوشه‌ای از فعالیت‌ها و تلاش‌های این دوستان برای این کارِ مهم و بزرگ هستید.
---

آثار گرافیکی عَلَوی

پایگاه عصر انتظار و سایرین

طرح‌های علویِ لایه بازِ سایت عصر انتظار به کمک و همتِ مسئولانِ مجموعه فرهنگی «عصر انتظار» در اختیار شما قرار می‌گیرد. به امید خدا در بسته‌های آتی شاهد انتشار نذر ماندگار های دیگری از عصر انتظار خواهیم بود.

لوح فشرده

نواهای علوی

یکی از مستحبات بسیار موکد در معارف اهل بیت علیهم السلام زنده نگه داشتن یاد و نام ایشان است؛ مصداق بارز تعظیم شعائر برگزاری جلسات ولادت و شهادت اهل بیت علیهم السلام است.

آنچه از لسان و مذاق احادیث و روایات اهل بیت علیهم السلام همجنین روح فتاوای مراجع عظام تقلید به دست می‌آید این است که در مراسم جلسات شاد اهل بیت علیهم السلام تا جایی که امکان دارد شایسته است از کف‌زنی پرهیز نمود و از طرفی دیگر متأسفانه در این سال‌ها مدل و طرحی برای جلسات شاد اهل بیت علیهم السلام ارائه نشده است؛ از این رو به عنوان کوچکترین گام بر آن شدیم گزیده‌ای از جلسات مولودی و شاد اهل بیت علیهم السلام را که با در نظر گرفتن جلسه سرور و شادی مورد استفاده و توجه مسئولین محترم هیآت قرار گیرد.

لوح فشرده

شراب بهشتی

این‌که از اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در ایام عید و شادی اهل‌بیت، نوای مناسبی پخش نمی‌شود تقصیر رانندگان نیست. بندگان خدا، از بهترین فروشگاه محصولات فرهنگی، بهترین سی‌دی مناسب ایام عید را طلب می‌کنند؛ فروشگاه‌ها هم یک لوح فشرده در اختیارشان قرار می‌دهند که معلوم نیست داخلش چه خبر است.

در این زمانه که گرفتاری‌ها و مشغله‌های فراوان، همه را درگیر خود کرده، خیلی‌ها فرصتی برای مراجعه به کتاب‌ها و منابعی که مطالعه‌های آن‌ها از اهم واجبات است ندارند؛ «شراب بهشتی» برای این دسته بزرگ کتاب‌های عزیز و مقدس را به صورت صوتی فراهم آورده است. فرصت‌هایی که خیلی راحت در اتوبوس، مترو، تاکسی و خودرو شخصی به هدر می‌روند و می‌توان از آن‌ها برای عمق‌بخشی به معارف دینی خود بهره برد.

جهت سفارش و خرید «شراب بهشتی» به تعداد دلخواه (حتی یک حلقه سی‌دی) و نیز سفارش چاپ متن و تصویر دلخواه بر روی سی‌دی جهت اهدای آن به دیگران، می‌توانید با مؤسسه شراب بهشتی (۰۲۱-۳۳۵۰۷۶۷۸) تماس بگیرید.

لوح فشرده

غدیرنامه 2
لوح فشرده «غدیرنامه» نرم افزاری پرمحتوا است که در مسیر ارتقای سطح و کیفیت برنامه‌های عید غدیر در هیأت‌تان بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال با بهره‌گیری از بخش «خطبه ماندگار»، که شامل متن، ترجمه و صوت کامل خطبه ماندگار غدير است؛ می‌توانید مراسم «خطبه‌خوانی» را در هیأت‌تان اجرا نمایید. با استفاده از بخش‌های «حقیقت جاویدان»، «شیطان و منافقین» و «شبهات غدیر» می‌توان محتوای سخنرانی‌ها و حلقه‌های معرفت را ارتقا داد. با کمک بخش «کودکانه»، مهدکودک هیأت را فعال کرد؛ و با قسمت‌های مختلف «گنجینه»، محتوای مداحی، دستگاه بلوتوث، نمایشگاه کتاب و... را ارتقا بخشید.
پیامک

پیامک

پیشنهاد

چند پیشنهاد به هیأت‌ها برای ایام عید غدیر:

- برگزاری مراسم خطبه خوانی غدیر در صبح عید غدیر

- دیدار گروهی با سادات هیأت ضمن حضور در منزل ایشان

- دیدار با سادات در شب عید غدیر در محل برگزاری هیأت یا مسجد محل

- دیدار گروهی با خانواده شهدای سادات در روز عید

- غبارروبی مزار شهدای سادات در روز عید

مجموعه پیامک‌های «پیشنهاد» با هدف انتقال تجربیات و ارائه پیشنهادهای کاربردی در حد پیامک برای مدیران هیأت و فعالان عرصه هیأت ارسال می‌شود. در صورت تمایل برای دریافتِ این پیامک‌ها، کلمه «پیشنهاد» را به سامانه پیامک مشعر به شماره 30001542 ارسال نمایید.
---

راهنما 11

بنیاد امامت

بیناد فرهنگی امامت در راستای نشر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام خدمات ذیل را ارائه می‌کند. هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور می‌توانند برای دریافت خدمات مرتبط، با بنیاد تماس بگیرند. نشریه راهنما یازدهم به معرفی این بنیاد و راه‌های ارتباط با آن پرداخته است.

جهت ارتباط با بنیاد فرهنگی امامت اینجا کلیک کنید

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 # فرید 1397-05-26 18:45
سلام
برای دریافت محتوای لوح فشرده نواهای علوی از طریق کلیک بر روی دریافت به صفحه اول باز می گردیم
نقل قول کردن
0 # گروه فرهنگی عمار 1394-07-04 11:09
با بروشور عید سعید غدیر خم به روز هستیم
http://ammar-g.blog.ir/
نقل قول کردن