چاپ

صحیفه - شماره ششم - وحدت اسلامی (1) - هرگونه اختلاف افکنی حرام شرعی است

. Posted in صحیفه

از مجموعه نشریات صحیفه: 61 . وحدت اسلامی 1 «هرگونه اختلاف افکنی حرام شرعی است»

گزارش از تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره وحدت اسلامی در سه سال اخیر

اشــــــاره:

شاید به جرأت بتوان ادعا کرد که پربسامدترین مفهومی که رهبری در دو سه سال اخیر بر آن تأکید کرده‌اند مفهوم وحدت اسلامی است. و شاید بتوان گفت که کمترین توجه هم به همین امر شده است! نمی‌دانیم چرا برخی به سایر موضوعات و مسائل ولو  اندک، توجه کرده‌اند ولی دریغ از تولید یک کلیپ یا اینفوگرافی یا کتاب درباره این موضوع حیاتی، خصوصا برای شرایط کنونی منطقه!

شــاید باید سوالاتی ریشه‌ای‌تر بپرسیم و ببینیم که آیا نگرش اجتماعی و دینی ما به جهان نیز همچون رهبر عزیز، از منظر تمدنی است یا در این موضوع خاص -خودآگاه یا ناخودآگاه- از سایرینی که نگرشی جزئی نگر دارند حرف شنوی داریم؟ آیا می‌شود کسی دغدغه تمدن اسلامی داشته باشد و این اوضاع اسفناک کشورهای اسلامی و دمیدن در دعوای شیعه و سنی را ببیند و مهمترین مسأله‌اش این نشود؟!

راســتش را بخواهید ما هم تعجب کردیم از این همه گفتن و تکرار و تأکید. حضرت آقا در سه سال اخیر بیش از 50 بار بر این قضیه تأکید کرده‌اند.

می‌توان از تعدد هشدارهای آقا، عمق خطری که جهان اسلام را در برهه کنونی تهدید می‌کند دریافت ولی آیا عکس العمل‌ها متناسب با این حجم از تذکرات و دغدغه‌ها بوده است؟ هر کسی با عنوان حقیقی یا حقوقی از خودش بپرسد که چقدر در این رابطه کار کرده است و فردای قیامت در مقابل رسول خدا صلی الله علیه و آله چه پاسخی خواهد داشت.

جملات کتاب حاضر را فقط به عنوان نمونه‌ای از سخنان حضرت آقا آوردیم تا هم تلنگری برای خودمان و شما باشد. حتما بخوانید و ببینید نسبت به این دغدغه ولی امرمان چه کاری از شما ساخته است.

 
     

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید