چاپ

هفته وحدت 1438/ دومین بسته دیجیتالی ویژه هفته وحدت

. Posted in هفته وحدت

مروری سریع بر محتوای دومین بسته دیجیتالی وحدت اسلامی
هفته وحدت 1438، پاییز1395

تصویر نشانک عنوان توضیحات دانلود(دریافت)
 

  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان سیدالشهدا علیه السلام در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی هیأت شما گردآوری و پیش‌کش شده است.
  نحن ابناء الرسول «نحن ابناء الرسول» به عنوان شعار مشترک هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور در هفته وحدت 1438 انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام موحدین پیرو مکتب پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم در سراسر کشور دعوت می‌کنیم شما هم نشان‌نوشته ویژه هفته وحدت 1438 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و...) درج نمایید. (فایل با کیفیت این نشان‌نوشته در پایگاه اطلاع‌‌رسانی جامعه ایمانی مشعر موجود است.)

کتاب

امامان شیعه و وحدت اسلامی

علی آقانوری

گزارش و بررسي سيره و سخنان امامان شيعه در باب وحدت اسلامي و چگونگي مواجهۀ آن بزرگان با مخالفان مذهبي موضوع اين نوشتار است. نگارنده با استناد به احاديث اهل بيت و گزارش‌هاي تاريخي تلاش كرده تا نگاه مثبت و برخورد مدارا محور امامان شيعه با ديگر مسلمانان را بازگويي نمايد.

ضرورت و جايگاه وحدت سياسي- اجتماعي، مباني نظري و محور‌هاي وحدت اسلامي و راهكار‌هاي تحكيم وحدت و تقريب مذهبي از جمله مباحث مهم اين اثر است.

کتاب

وحدت اسلامی

واقعیت‌ها و توهم‌ها

حجت‌الاسلام محمدجواد نظافت یزدی

این کتاب، اولین اثر انتشار یافته از مجموعه سلسله گفتارهای حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد نظافت یزدی است که با همت معاونت پژوهش مدارس علمیه حضرت مهدی(علیه‌السلام)، توسط انتشارات امام مهربان به زیور طبع آراسته شده است.
این کتاب در چهار فصل مبانی وحدت، بررسی سیره معصومین، اصول اساسی در تعامل با برادران اهل‌سنت و ملاحظاتی پیرامون وحدت تنظیم شده است.

نویسنده سعی دارد با بهره‌گیری فراوان از آیات قرآن و سیره و کلمات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) مخصوصاً سیره و گفتار امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) نگاه عمیقی به مسئله وحدت مسلمین داشته و به تبیین راه‌کارهای عملی و مناسب برای تعامل با دیگر مذاهب اسلامی بپردازد.

کتاب

لعن‌های نامقدس

تبیین قوانین و محدودیت‌های تبری

حجت‌الاسلام مهدی مسائلی

فاصله گرفتن از دشمنان دین و تبری از آن‌ها، یکی از آموزه‌های تأکید شده در دین مبین اسلام است که به خصوص در نزد شیعیان، ارزش و جایگاهی ویژه دارد. در مکتب تشیع، تبری از دشمنان دین در کنار تولی با دوستان خدا، از ارکان دین و از نشانه‌های ایمان واقعی به حساب می‌آید. همین خصوصیت باعث شده است که شیعیان در هر زمان و هر موقعیتی، روحیه ظلم‌ستیزی و طاغوت‌گریزی داشته باشند.

اما متأسفانه عده‌ای از شیعیان با تفسیری خاص از تبری، نه‌تنها آن را به محدوده گفتار منحصر ساخته‌اند، بلکه آن را معادل دشنام و توهین به مقدسات اهل‌سنت قرار داده‌اند.

شاید بحث از لعن با رویکرد و صراحت این نوشتار، برای اولین‌بار باشد که در کتابی مستقل مطرح می شود و عنوان آن کتاب را به خود اختصاص می‌دهد.

کتاب

زینت باشیم

سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام و علما در موضوع تقریب مذاهب و وحدت مسلمانان

مجله الکترونیکی اخوت

بررسی نظرات و رفتار ائمه هدی(علیهم‌السلام) در مورد اهل‌سنت و همچنین چگونگی برخورد علمای شیعه و اهل‌سنت در مواجهه با موضوع وحدت اسلامی، انگیزه تولید این کتاب است. از ویژگی‌های ممتاز این کتاب تنوع مباحث آن اعم از خاطرات وحدتی، اشعار وحدتی و.. است که هر خواننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

در پایانِ این کتاب مسابقه‌ای طراحی شده که مخصوص هفته وحدت می باشد.

برای تهیه این کتاب در تعداد بالا با مسئولین نشر آن در اداره تولیدات محصولات فرهنگی آستان مقدس رضوی تماس حاصل بفرمائید.

***
 

فانوس35

زندگی تشکیلاتی، یک ضرورت برای منتظران ظهور

درنگی در نقش مجالس مذهبی در وحدت و همدلی شیعه و سنی

این نوشته، سخنان حجت‌الاسلام علی‌رضا پناهیان در موضوع نقش مجالس مذهبی در همدلی شیعه و سنی است.

ایشان وحدت شیعه وسنی را یک قدم ابتدایی دانسته و معتقد است برای منتظر حقیقی امام زمان(عج) لازم است علاوه بر وحدت با اهل‌سنت، سعی بر ایجاد همدلی با آن‌ها داشته باشد. همدلی می‌تواند به بهانه‌های مختلف و بر سر موضوعات متنوع باشد.

این سخنرانی در مسجد مقدس جمکران توسط ایشان ایراد شده است.

فانوس36

اسلام رحمانی

نه اسلام است، نه رحمانی

مروری بر شاخص‌های اسلام رحمانی و ضرورت شناخت آن

را در شناخت سیره و زندگی رسول خدا(ص) به بهترین وجه یاری می‌رساند، با کارشناسان تاریخ پیامبر(ص) به مشورت نشسته‌ایم که این نوشتار به معرفی آن پرداخته است.

صحیفه23

از وحدت فعال تا وحدت منفعل

بررسی راهبرد آگاهانه انقلاب اسلامی در حوزه وحدت اسلامی

برای تبیین بهتر موضوع «وحدت»، خبرگزاری مهر با حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری به گفتگو پرداخته است. این متن مشروح مصاحبه با این کارشناس دینی است. یکی از مباحث مورد بررسی در این مصاحبه، تفاوت وحدت منفعل -که نوعی از وحدت است و راهبرد مشخص نداشته و از سر اضطرار است- با وحدت فعال -که نوعی از وحدت است با راهبردی مشخص و روشن و حفظ موضع اصیل و ناب- است.

یک طرح کارا8

دوره همدلی

ارتباط صادقانه و صمیمانه، راهبرد اصلی رفتار شیعه و سنی
هیچ‌چیز چون رفتار صادقانه و همدلی صمیمانه نمی‌تواند به تغییر تصویرهای غلط ذهنی که برساخت رسانه‌های دروغگو و افراطی است بیانجامد. رهبر انقلاب در روابط میان شیعه و سنی بر لزوم وجود «صمیمت» که طبعاً ناشی از «صداقت» است تأکید ویژه دارند. بسیار دیده شده که عدم باور به لزوم ارائه چهره‌ای جذاب از شیعه در مقابل اهل‌سنت، به رفتارهای دوگانه‌ای منجر شده که نتیجه آن بدبینی مضاعف بوده است. برخی افراد -که در بین عزیزان هیأتی کم نیستند- هیچ شناختی از اهل‌سنت منطقه یا شهر خود ندارند و بخاطر همین عدم ارتباط نوعی نگرانی در آن‌ها وجود دارد. حال آنکه با اولین برخورد مناسب خواهند دید که همه آن‌ها ناشی از همان تصویرهای ذهنی ناصحیح بوده است.

آیینه14

معرفی محصولات جامعه ایمانی مشعر با موضوع وحدت اسلامی

یکی از محورهای مهم و ثابت فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان و جامعه هیأتی کشور، مسئله وحدت اسلامی بوده است. جامعه ایمانی مشعر نیز در راستای عمل به فرامین ایشان یکی از محورهای فعالیت خود را عرصه وحدت اسلامی قرار داده است.

لذا در این زمینه تولیداتی نیز داشته است که در این نوشته به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

آیینه15

معرفی کتب برگزیده وحدت اسلامی
دفتر وحدت اسلامی جامعه ایمانی مشعر برای تهیه بسته‌های معرفتی با کارشناسان عرصه وحدت به مشورت نشسته است که ایشان کتب مختلفی را معرفی نموده‌اند. از این جهت این کتاب‌ها برای مطالعه علاقه‌مندان در این نوشته معرفی شده است.

آیینه16

کتب نبوی

معرفی کتب برگزیده سیره پیامبر اعظم(ص)
در مورد زندگی و سیره پیامبر اعظم(ص) کتاب‌های بسیاری نوشته شده است. برای معرفی کتبی که ما را در شناخت سیره و زندگی رسول خدا(ص) به بهترین وجه یاری می‌رساند، با کارشناسان تاریخ پیامبر(ص) به مشورت نشسته‌ایم که این نوشتار به معرفی آن پرداخته است.

شعائر12

شعارهای پیشنهادی هفته وحدت

انتخاب شعار کار خوبی است که مدتی است میان هیأت‌ها مرسوم شده است. بسیاری از هیأت‌ها، برای برنامه‌هایشان، به خصوص برای ویژه برنامه‌هایی مثل دهه محرم و فاطمیه و حتی اردوها؛ شعار خاص انتخاب می‌کنند و در فضاسازی‌ها، پوستر و تبلیغات هیأت، محور قرار می‌گیرد.

این نوشته مجموعه شعارهای مناسبِ هفته وحدت را در اختیار شما قرار می‌دهد. این شعارها به همت دفتر وحدت جامعه ایمانی مشعر و با همکاری فعالان عرصه وحدت از سراسر کشور، گردآوری و تنظیم شده است.

راهنما28

کانال تلگرام شعر هیأت

جامعه ایمانی مشعر

انتخاب شعر خوب، استوار و سالم، تأثیرگذار و روشن‌گرانه همواره دغدغه ذاکران و مرثیه‌خوانان اهل معرفت و شناخت بوده است.
کانال «شعر هیأت» قدمی کوچک در راستای تحقق این رسالت بزرگ است.

از آنجا که در کانال شعر هیأت، انتخاب اشعار با معیارهای کارشناسی صورت می‌پذیرد نه به واسطه نام شاعران، سعی بر آن است که اشعار شاعران متعدد با سلایق مختلف ارائه گردد.

راهنما28، معرفی گوشه‌ای از تلاش‌های دوستان دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر است.

گزارش8

کنگره مجلزی شعر وحدت اسلامی

هر اندیشه‌ای آن هنگام تعالی می‌یابد و در دل توده‌های مردم نفوذ می‌کند که با زبان هنر و ادبیات آمیخته گردد و بر جان‌ها بنشیند. بی‌تردید اندیشه وحدت اسلامی نیز آن هنگام که با متعالی‌ترین عنصر ادبیات، یعنی شعر، توأمان گردد؛ اثری صدچندان می‌یابد و به باوری عمیق در دل‌ها تبدیل می‌شود. از این رو نقش شاعران در گسترش اندیشه وحدت اسلامی، نقشی کم‌نظیر و رسالتی بی‌بدیل است.

این مهم باعث شد که زمینه برپایی «نخستین و دومین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی» ایجاد گردد.

گزارش8، مصاحبه‌ای است با دبیر کنگره مجازی، شاعر ارجمند، جناب آقای حسن بیاتانی، در مورد زوایای مختلف برگزاری  دومین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی که هم‌اکنون در حال برگزاری است.

سایر محصولات منتشر شده جامعه ایمانی مشعر با موضوع وحدت اسلامی    

کتاب شعر

وحدت اسلامی 
نقش شاعران در گسترش اندیشه وحدت اسلامی، نقشی کم نظیر و رسالتی بی بدیل است.این مهم باعث شد که زمینه برپایی «نخستین کنگره مجازی شعر وحدت اسلامی» توسط جامعه ایمانی مشعر ایجاد گردد. استقبال کم نظیر شاعران کشورمان و ارسال آثار فاخر آنان به دبیرخانه،نشان از باور عمیق و اهتمام شایسته ایشان به مسأله وحدت اسلامی دارد. کتاب پیش رو گزارشی از این کنگره و نمایشگر بخشی از تلاش هنرمندانه شاعران کشورمان در این موضوع خطیر است.

صحیفه 1

وحدت و اتحاد اسلامی

فخرالائمه

بررسی جایگاه و اهمیت وحدت در بین امت اسلامی

توصیه و امر به وحدت از اموری است که در طول حیات سراسر مبارزه و مجاهده نبی اعظم صلی الله علیه و آله و ائمه هدی علیهم السلام همواره مورد تأکید فراوان قرار گرفته است.

در زمانی که جبهه کفر و الحاد برای ضربه زدن به جبهه اسلام، نیروهای شیطانی خویش را سازماندهی کرده و ضربه به «قیام عزت آفرین بیداری اسلامی» را سرلوجه برنامه‎های اسلام‌ستیزی خویش قرار داده است، فرماندهی جبهه حق، برای ایجاد قلعه‌ای نفوذناپذیر و تهاجمی همه جانبه به جبهه  باطل، امت اســلامی را به رعایت اصل «اتحاد و انسجام» دعوت امر فرموده است.

صحیفه 14

قمه زنی سنت یا بدعت؟!

حجت الاسلام و المسلمین مهدی مسائلی
حجت‌الاسلام مهدی مسائلی پس از تحقیقی عالمانه، کتاب «قمه‌زنی، سنت یا بدعت!؟» را تألیف و منتشر کردند. در این منشور چکیده‌ای گزارش‌گونه از این کتاب تقدیم می‌گردد. در صورت تمایل و احتیاج به عمقِ بیشتر، حتماً به کتاب کامل مراجعه بفرمایید.

آفتاب 4

اختلافات مذهبی شمشیری در دست دشمنان اسلام

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مداحان در سالروز ولادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها 31/ فروردین/1393
دیدار مقام معظم رهبری با جامعه مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام یکی از این سنت‌های نیکو است که از همان اولین سال‌های رهبری امام خامنه‌ای مورد توجه ایشان قرار گرفته است. این دیدار هر سال در روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و امام خمینی (ره) انجام می‌گیرد و ایشان در ذیل توسل به حضرات معصومین علیهم السلام نکات مهم و کلیدی را به جامعه مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم السلام متذکر می‌شوند. آنچه در ادامه می‌آید، متن سخنرانی ایشان در دیدار با این عزیزان است که در تاریخ 31 فروردین 1393 ایراد شده است.

صحیفه 6

وحدت اسلامی 1

هر گونه اختلاف‌افکنی حرام شرعی است

گزارش از تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره وحدت اسلامی در سه سال اخیر

شاید به جرأت بتوان ادعا کرد که پربسامدترین مفهومی که رهبری در دو سه سال اخیر بر آن تأکید کرده‌اند مفهوم وحدت اسلامی است. و شاید بتوان گفت که کمترین توجه هم به همین امر شده است! نمی‌دانیم چرا برخی به سایر موضوعات و مسائل ولو  اندک، توجه کرده‌اند ولی دریغ از تولید یک کلیپ یا اینفوگرافی یا کتاب درباره این موضوع حیاتی، خصوصا برای شرایط کنونی منطقه!

جملات کتاب حاضر را فقط به عنوان نمونه‌ای از سخنان حضرت آقا آوردیم تا هم تلنگری برای خودمان و شما باشد. حتما بخوانید و ببینید نسبت به این دغدغه ولی امرمان چه کاری از شما ساخته است.

فانوس 15

آسیب شناسی مسأله وحدت اسلامی

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جواد محرابی
یکی از مباحث بسیار مهم و واقعا محوری، انقلاب اسلامی است. ما در وضعیت کنونی در یکی از خطیرترین دوره‌های انقلاب اسلامی هستیم. واقعا اگر خوب کار کنیم، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند از این پیچ تاریخی به خوبی عبور می‌کنیم. اگر نه، معلوم نیســت ما لیاقت داشته باشیم همان قومی باشیم که پرچم را به دست صاحبش بدهد. ممکن است خداوند قوم دیگر و گروه دیگر را جایگزین ما کند.

فانوس 19

هیأت حسینی، هیأت یزیدی

سخنرانی استاد حسن رحیم‌پور ازغدی
ما دو نوع محرم داریم؛ محرم حسینی و محرم یزیدی. چرا این نام‌گذاری شد؟ اولین مجلس رسمی روضه امام حسین علیه السلام را چه کسی برگزار کرد؟ وقتی که آبرویش رفت، و مشروعیتش زیر سوال رفت و آن مقاومت منفی و هوشیارانه و مجاهدانه‌ای که حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت علی‌ابن‌الحسین علیه السلام انجام دادند، آن‌قدر بی‌آبرو شد که آن کسی که اول با خیزران زد و با لب امام حسین علیه السلام بازی می‌کرد و از موضع بالا می‌گفت: دیدید خدا با شما چه کرد؟ دیدی که حسابتان را رسیدیم؟ بعد از مدتی مجبور شد بگوید، که اصلا در جریان قضایا نبودم. عبدالله ابن زیاد و ابن سعد این کار را کردند و خدا لعنتشان کند. مجلس بزرگداشت برای امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا گرفتند.

فانوس 21

سبک روضه فاطمیه

گفتاری از حجت الاسلام و المسلمین جعفر واضحی آشتیانی

یکی از مهمترین وسایل قرب به خداوند، یکی از بزرگترین نشانه‌های توحید و شعائرالله و یکی از مصادیق مهم مودت و محبت نسبت به قربای نبی اعظم صلی الله علیه و آله و سلم اقامه عزاء، بکاء و گریه بر اهل بیت علیهم السلام مخصوصا عزاداری بر سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و مادر بزرگوارشان حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها می‌باشد و اثبات این مدعا، هم بر اساس آیات قرآن و هم احادیث نورانی ائمه علیهم السلام و هم سیره معصومین علیهم السلام با آسانی امکان‌پذیر است که به بعضی از موارد اشاره می‌شود.
 

صحبفه 7

وحدت اسلامی 2

وحدت اسلامی که می گوییم یعنی این!

بررسی مفهوم وحدت اسلامی و چرایی آن

اگر گذری در جوامع اسلامی داشته باشیم خواهیم دید همه فکرها و دیدگاه‌ها طرفدار وحدت اسلامی هستند، حتی تفرقه انگیزان نیز می‌گویند مسلمانان باید با هم وحدت داشته باشند. اما به راستی مقصود آنها از وحدت چیست؟

برخی تفسیرها از وحدت اسلامی، یعنی ایجاد تفرقه و دشمنی بیشتر. یعنی این که مسلمانان با یکدیگر بجنگند تا اندیشه خویش را بر جهان اسلام حاکم کنند. با این رویکرد نه تنها جنگ و دشمنی در روابط میان مذاهب اســلامی حاکم می‌شــود، بلکه در درون هر مذهب نیز افکار و سلیقه‌های مختلف به جان یکدیگر می‌افتند، تا اندیشه خویش را در فضای مذهبی حاکم کنند
 

صحیفه 13

وحدت اسلامی 3

جریان شناسی سلفی ها از القاعده تا داعش

زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، رشد اسلام‌گرایی در غرب سرعت بیشتری گرفت و به همین جهت سران غربی که موقعیت خود را در خطر می‌دیدند، ترسیدند و تصمیماتی در جهت تخریب، انحراف و نابودی اسلام گرفتند. به نظر شما اساسی‌ترین نیاز مسلمانان امروز، در جهت تحکیم اسلام و مقابله با تخریب دشمنان چیست؟ حجت‌الاسلام جواد محرابی در سخنرانی خود که در این نشریه پیاده شده، به ابعاد مختلف این موضوع می‌پردازد.

صحیفه 18

وحدت اسلامی 4

الغدیر و وحدت اسلامی
این منشور مقاله‌ای است از استاد شهید مرتضی مطهری. شهید مطهری در این مقاله ابتدا به تفصیل، تعریف صحیح از وحدت اسلامی را تبیین و تشریح می‌کنند و سپس به بررسی وحدتی یا ضدوحدتی بودن کتاب گران‌سنگ الغدیر می‌پردازند. ضمن دعوت به مطالعه دقیقِ کل مطلب، پیشنهاد می‌کنیم بخش نخست را با دقت بیشتری بخوانید!

صحیفه 21

وحدت اسلامی 5

بررسی حیات انقلاب اسلامی در آن سوی مرزهای جمهوری اسلامی

یکی از نقاط حساس و مهم در طول حیات انقلاب اسلامی صدور انقلاب به ملت‌های مستضعف جهان است. نقش هیأت‌های انقلابی در صدور انقلاب چیست و در این عرصه چه نگاهی باید داشت؟ حجت‌الاسلام براتی در سومین همایش هیأت‌های محوری کشور، به همراه دو نفر از مسلمانان غیرایرانی به تبیین این موضوع پرداختند و تجربیات خود را ارائه دادند. در این منشور، مطالب این میز‌گرد تقدیم شده است.

یک طرح کارا 7

حب الحسین یجمعنا

یک طرح کارآمد هیأتی برای وحدت و همدلی
خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که در هیأت، دغدغه ارزشمندی داریم؛ اما نمی‌دانیم چگونه به این دغدغه پاسخ دهیم. هر چقدر می‌گردیم، راهکار عملیاتی برایش نمی‌یابیم. یکی از این دغدغه‌ها بحث «وحدت و همدلی شیعه و سنی» است. در این شماره و شماره بعدی یک طرح کارا، ایده‌هایی برای این دغدغه مهم و راهبردی، ارائه خواهد شد. هفتمین «یک طرح کارا» به تبیین دقیق طرح «حب الحسین»g می‌پردازد. امیدواریم با اجرای این طرح از طرفی شیعیان و هیأتی‌ها عمق محبت اهل سنت را نسبت به سیدالشهدا علیه السلام بچشند و از طرف دیگر اهل سنت نسبت به اخلاق خوش و برخورد محترمانه هیأتی‌ها آگاه شده و تصویر غیر صحیحی که در ذهن برخی‌شان نسبت به شیعیان شکل گرفته، تصحیح شود.

یک تجربه مانا 7

افطاری وحدت و مقاومت

تجربیات ارتباط شیعیان و اهل‌سنت در ماه مبارک رمضان و روز قدس

اتحادیه بین المللی امت واحده در راســتای ترویج سنت حسنه افطاری‌های مشترک شیعه و ســنی و ترویج فرهنگ تقریب عملی میان مذاهب اســلامی و حمایت از مقاومت اسلامی و با مشارکت گروه‌های مردمی سنی و شیعه، اقدام به برگزاری افطاری‌های وحدت و مقاومت در شهرهای مختلف ایران و برخی کشورهای دیگر می کند.

ازآنجاکه یکی از مجموعه‌های مؤثر در ترویج و یا خدای ناکرده تضعیف وحدت اسلامی هیأت‌های مذهبی هستند، بر آن شدیم تا در راستای عمل به منویات معظم‌له - که خواسته اهل بیت علهیم السلام نیز هست - این طرح را برای اجرا به هیأت‌های مذهبی ارائه کنیم.

راهنما 16

مجله الکترونیک اخوت

معرفی سایت اخوت به هیأت‌های کشور
متأسفانه جبهه وحدت اسلامی که در تلاش برای پیگیری و پیاده سازی گفتمان ائمه معصومین (ع) است نیرو ندارد. تعدد هشدار های مقام معظم رهبری، نشان دهنده عمق خطری است که جهان اسلام را در برهه کنونی تهدید می کند. مجله الکترونیکی اخوت به همین منظور راه اندازی شده است. در راهنمای 16 به معرفی این وبگاه پرداخته ایم.
   

نذر ماندگار 17

مجموعه پوستر کارگاه وحدت «حبل الله» 
سومنی فراخوان کشوری نهضت مردمی پوستر انقلاب و کانون هنر شیعی با میزبانی مسجد مقدس جمکران برگزار شد. این کارگاه کشوری با حضور اساتید گرافیک و صاحب‌نظران حوزه وحدت 24 تا 27 آذر 1394 در قم، مسجد مقدس جمکران، با عنوان «حبل الله» و موضوع وحدت برگزار شد. در این فراخوان که با توجه به ضرورت وحدت دنیای اسلام در موقعیت کنونی و خلاء موجود در محصولات هنری و رسانه‌ای اعلام شد، موضوعاتی همچون دشمنان، الگوهای وحدت، مشترکات، تفرقه در اختبار علاقه‌مندان قرار گرفته بود. حاصل تلاش هنرمندان انقلابی پر دغدغه، حدود 160 پوستر شد که همه پوستر‌ها، کلیپ وکارگاه و اسامی هنرمندان خدمت شما تقدیم می‌گردد.

مطالب مرتبط:

نحن ابناء الرسول؛ نامواره و شعار هفته وحدت در سال‌ 1438-1395
هفته وحدت 1437/ اولین بسته دیجیتالی ویژه هفته وحدت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید